ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿ-ը թողարկել է American Express Blue քարտը
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿ-ը հայտարարել է Հայաստանում American Express Blue Քարտի թողարկման մասին:
Քարտի շնորհանդեսը տեղի է ունեցել սեպտեմբերի 30-ին երեկոյան Հյուսիսային պողոտայում կայացած բացօթյա միջոցառման ընթացքում: Միջոցառումը ուղեկցվել է  կենդանի երաժշտությամբ, լազերային շոուով եւ քարտի առավելությունների ինտերակտիվ ներկայացմամբ:
American Express Blue Քարտը վարկային քարտ է, որն առաջարկում է ֆինանսական ճկունություն, բարձրակարգ սպասարկում եւ գրավիչ պարգեւատրումների եւ արտոնությունների բազմազանություն:
Քարտն ունի Cashback ծրագիր, որը հնարավորություն է տալիս քարտատերերին ստանալ մինչեւ 1% Cashback Հայաստանում կատարված բոլոր գնումների դիմաց եւ 5% Cashback մի շարք առաջատար առեւտրի եւ սպասարկման կետերում կատարված գնումների դիմաց:
Քարտի նորաձեւ դիզայնը ստեղծված է American Express-ի կողմից արտոնագրված հատուկ տեխնոլոգիայով: Սա միակ քարտն է Հայաստանում, որը ստեղծվել է այս տեխնոլոգիայի կիրառմամբ:
Մեկնաբանելով Քարտի մեկնարկը, ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԻ Գլխավոր գործադիր տնօրեն Ստեփան Գիշյանը նշել է. «Մենք վստահ ենք, որ American Express Blue Քարտը գրավելու է ժամանակակից աշխարհի միտումներին հետևող և արժևորող հաճախորդներին: Համագործակցելով աշխարհի առաջատար բրենդերից մեկի` American Express-ի հետ, ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԸ հնարավորություն է ընձեռել իր հաճախորդներին օգտվել գնումների և ժամանցի ոլորտների հատուկ առաջարկներից, ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ արտասահմանում» :
Իր հերթին, American Express Global Network Services EMEA-ի մարքեթինգի գծով փոխնախագահ Ֆաբիանա Մինգրոնբ ասել է. «Մենք չափազանց հպարտ ենք համագործակցել ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԻ հետ: Քարտի գրավիչ Cashback ծրագիրը, առանձնահատուկ դիզայնը և բազմաթիվ այլ առավելություններն  ուղղված են բավարարելու ակտիվ կենսակերպ վարող և դրան համահունչ նոր քարտային պրոդուկտ փնտրող Հայաստանի հասարակության  օրեցօր ավելացող հատվածին»:

АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛ БАНК выпустил карту American Express Blue
Презентация карты состоялась вечером 30 сентября на Северном проспекте и сопровождалась  концертом, лазерным шоу и интерактивным описанием преимуществ карты.
American Express Blue является кредитной картой, которая предоставляет финансовую гибкость, высококачественное обслуживание, а также льготные и премиальные условия.
Карта оснащена программой Cashback, благодаря которой ее держателям предоставлятся до 1% Cashback от всех совершаемых в Армении покупок и 5% Cashback от покупок в ряде торговых объектах и сфере обслуживания.
Современный дизайн карты создан на основе технологии, запатентованной со стороны American Express, и является единственной в Армении картой, созданной с применением данной технологии.
Генеральный исполнительный директор АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛ БАНК-а Степан Гишян выразил уверенность, что карта будет полезна клиентам, следящим за современными мировыми тенденциями. По его словам, благодаря сотрудничеству с одним из лидирующих мировых брендов - American Express, банк предоставляет возможность своим клиентам пользоваться специальными предложения при совершении покупок как в Армении, так и за ее пределами.
В свою очередь, вице-президент American Express Global Network Services EMEA по линии маркетинга Фабиана Мингрон отметила: «Для нас большая честь сотрудничать с АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛ БАНК-ом. Привлекательная программа Cashback, специальный дизайн и ряд других преимуществ карты направлены на удовлетворение запросов той части армянского общества, которая ведет активный образ и ищет карточный продукт, соответствующий своему вкусу».