Հայաստանի առաջին ներդրումային road-show-ն կկայանա սեպտեմբերի 25-ին Լոս-Անջելեսում
Երեւան: Մեդիամաքս: 2011թ. սեպտեմբերի 25-ին Լոս-Անջելեսում Հայաստանի բանկերի միության (ՀԲՄ) նախաձեռնությամբ անցկացվելու է ներդումային բանկային համաժողով:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, ՀԲՄ նախագահ Աշոտ Օսիպյանը այսօր Երեւանում տեղեկացրել է, որ համաժողովը լինելու է Հայաստանի առաջին ներդրումային ռոուդ-շոուն (անգլ.՝ road-show), երբ մեր երկրի բանկային համակարգը եւ տնտեսությունը կներկայանան արտասահմանյան ներդրողին:
«Այսօր զարգացած երկրներում խնդիրներ կան ներդրումային հնարավորությունների հետ կապված. ակտիվներն այնտեղ արագ անկում են ապրում: Մենք փորձում ենք օգտագործել այս առիթը՝ ներկայացնելով մեր տնտեսությունը եւ բանկային համակարգը արտասահմանյան ներդրողներին եւ սփյուռքահայությանը», - ասել է Աշոտ Օսիպյանը:
Նա տեղեկացրել է, որ համաժողովին մասնակցելու հայտ են ներկայացրել 15  հայկական բանկեր, ինչպես նաեւ ամերիկյան, ռուսական եւ եվրոպական բանկեր:

Первое инвестиционное роуд-шоу Армении состоится 25 сентября в Лос-Анджелесе
Ереван /Медиамакс/. По инициативе Союза банков Армении (СБА) 25 сентября в Лос-Анджелесе состоится инвестиционный банковский форум.
Как сообщает Медиамакс, председатель СБА Ашот Осипян заявил сегодня в Ереване, что форум будет первым армянским инвестиционным роуд-шоу, на котором банковская система и экономика нашей страны будут представлены зарубежным инвесторам.
«Сейчас в развитых странах есть проблемы, связанные с инвестиционными возможностями: активы там быстро переживают спад. Мы пробуем использовать эту возможность, представляя нашу экономику и банковскую систему зарубежным инвесторам и представителям армянской Диаспоры»,- заявил Ашот Осипян.
Он сообщил, что заявки на участие в форуме уже представили 15 армянских банков, кроме того, в форуме будут участвовать также американские, российские и европейские банки.