Դիլիջանում գործելու է ոչ թե ԿԲ-ն, այլ դրա ուսումնահետազոտական կենտրոնը
Երեւան: Մեդիամաքս: 2013 թվականից Դիլիջան քաղաքում կգործի ՀՀ Կենտրոնական բանկի ուսումնահետազոտական կենտրոնը, իսկ բուն Կենտրոնական բանկը շարունակելու է աշխատել Երեւանում:
Այս մասին Մեդիամաքս-ի հետ հարցազրույցում ասել է ՀՀ ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Մերի Շահինյանը՝ մեկնաբանելով Դիլիջանի քաղաքապետ Արմեն Սանթրոսյանի այսօր մամուլի ասուլիսում արված այն հայտարարությունը, թե 2013 թ-ին ՀՀ Կենտրոնական բանկը մտադիր է տեղափոխվել Դիլիջան:
Մերի Շահինյանը նաեւ նշել է, որ ծրագրի արժողության մասին, որն, ըստ քաղաքապետի, կկազմի $80 մլն, խոսելը վաղաժամ է, քանի որ ծրագրի ավարտը նախատեսված է 2013թ. առաջին եռամսյակում:

В Дилижане будет действовать не ЦБ Армении, а его образовательно-исследовательский центр
Ереван/Медиамакс/. С 2013 года в городе Дилижан будет действовать образовательно-исследовательский центр Центрального банка Армении, а сам ЦБ продолжит работать в Ереване.
Об  этом в интервью Медиамакс заявила руководитель отдела по связям с общественностью ЦБ Армении Мери Шагинян, комментируя сегодняшнее заявление мэра Дилижана Армена Сантросяна о том, что в 2013 году ЦБ Армении планирует переехать в Дилижан.
Мери Шагинян отметила также, что о стоимости программы, которая, по словам мэра Дилижана, составит $80 млн, пока рано говорить, так как ее завершение намечено на первый квартал 2013 года.