ԱՐԱՐԱՏԲԱՆԿ-ը ստորագրել է $ 10 մլն նոր վարկային պայմանագիր
Երեւան/Մեդիամաքս/. Տիրանայում անցկացված Հարավարեւելյան Եվրոպայի Եվրոպական Հիմնադրամի (EFSE -ՀԵԵՀ) տարեկան ժողովի ընթացքում ԱՐԱՐԱՏԲԱՆԿ-ի գործադիր տնօրեն Աշոտ Օսիպյանը եւ Հիմնադրամի խորհրդի նախագահ Կլաուս Գլաուբիթը կնքել են նոր վարկային պայմանագիր` Հայաստանում միկրո եւ փոքր բիզնեսի ֆինանսավորման նպատակով:
Աշոտ Օսիպյանն ասել է, որ $ 10 մլն այս վարկային ծրագիրը երկրորդն է, որն իրականացվում է  EFSE-ի հետ համատեղ:
“Այս հեղինակավոր գործընկերոջ հետ մեր բանկի համագործակցությունն արդեն իսկ կարելի է հաջողված գնահատել: Անցած տարվա  հոկտեմբերին կնքված $ 5 մլն պայմանագրի շրջանակներում մենք վարկավորել ենք միկրո եւ փոքր բիզնեսի մոտ 110 վարկային ծրագիր” -նշել է ԱՐԱՐԱՏԲԱՆԿ-ի գործադիր տնօրենը:
2010 թվականի ընթացքում  ԱՐԱՐԱՏԲԱՆԿԻ վարկային ներդրումների ծավալն աճել է  57%-ով, իսկ  ընթացիկ տարվա առաջին եռամյակի ընթացքում` 15 %-ով:

АРАРАТБАНК подписал кредитное соглашение на $10 млн
Ереван/Медиамакс/. В ходе состояшегося в Тиране годового собрания Европейского Фонда Юго-Восточной Европы (EFSE) исполнительный директор АРАРАТБАНК-а Ашот Осипян и председатель совета Фонда  Клаус Глаубит подписали новое кредитное соглашение на $10 млн по финансированию микро- и малого бизнеса в Армении.
Это вторая программа, которая реализуется банком совместно с EFSE.
«Сотрудничество нашего банка с этим авторитетным партнером уже сегодня можно считать удавшимся. В рамках подписанного в октябре прошлого года соглашения на $5 млн мы профинансировали около 110-и  кредитных программ микро- и малого бизнеса», - отметил исполнительный директор АРАРАТБАНК-а.
В 2010 году объем кредитных вложений АРАРАТБАНК-а увеличился на 57 %, а в течение первого квартала текущего года – на 15 %.