Վերահաստատվել է “Հայբիզնեսբանկ”-ի համապատասխանությունը Որակի կառավարման ստանդարտներին
Երեւան/Մեդիամաքս/. Բրիտանական CERTIFICATION INTERNATIONAL (UK) LIMITED ընկերությունը երկրորդ անգամ իրականացրել է “ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ” տարեկան աուդիտ` վերահաստատելով բանկի գործունեության համապատասխանությունը ISO 9001:2008 Որակի կառավարման միջազգային ստանդարտներին:
Աուդիտորը բարձր է գնահատել 2010 թվականին բանկի կողմից իրականացրած աշխատանքները` ուղղված Որակի կառավարման համակարգի կատարելագործմանը եւ զարգացմանը: Անցած տարվա ընթացքում հիմնականում ձեւավորվել է ISO 9001:2008 Որակի կառավարման համակարգի պահանջների համապատասխանող բանկի ներքին իրավական ակտերի համակարգ եւ էապես բարելավվել է հաճախորդների սպասարկման կազմակերպման ու նրանց տեղեկատվությամբ ապահովման գործընթացը:
Աուդիտի արդյունքում սերտիֆիկացվեցին նաեւ բանկի նոր բացված երեք մասնաճյուղեր` “Վարդենիս”, “Նոր-Հաճըն” եւ “Աբովյան”:

Подтверждено соответствие деятельности «Армбизнесбанка» международным стандартам управления качеством
01.06.2011 | 11:16 Главная страница / Новости / Новости /
Ереван/Медиамакс/. Британская компания CERTIFICATION INTERNATIONAL (UK) LIMITED во второй раз провела годовой аудит  «Армбизнесбанка», подтвердив соответствие деятельности банка международным стандартам управления качеством ISO 9001:2008.
Аудитор высоко оценил работы, проведенные банком в 2010 году, которые были направлены на совершенствование и развитие системы управления качеством. В течение минувшего года в основном была сформирована система внутренних правовых актов банка, соответствующая стандартам управления качеством ISO 9001:2008, и значительно улучшен процесс организации обслуживания клиентов и их обеспеченности информацией.
По итогам аудита были сертифицированы также три новых филиала банка – «Варденис», «Нор-Ачн» и «Абовян»