Վարչապետը բարձր գնաճը անվանել է 2011թ. մարտահրավերներից մեկը
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս գործակալությունը, այսօր կառավարության նիստում վարչապետն ասել է, որ գյուղատնտեսության ոլորտի անկումը լուրջ  բացասական ազդեցություն է ունեցել անցնող տարվա մակրոտնտեսական ցուցանիշների վրա:
Տիգրան Սարգսյանի խոսքերով, գյուղատնտեսության ոլորտում ավելի բարենպաստ իրավիճակի դեպքում ՀՀ տնտեսական աճը կկազմեր 2.6%-ից շատ ավել:
«Ցավոք, բնակլիմայական պայմանները լուրջ վնաս հասցրեցին գյուղատնտեսության ոլորտին, ինչը հարվածեց երկրի մակրոտնտեսական կայունությանը եւ առաջացրեց բարձր գնաճ` 9.4%-ի մակարդակում»,- նշել է կառավարության ղեկավարը:
Տիգրան Սարգսյանն այսօր հայտարարել է, որ կառավարության հակաճգնաժամային միջոցառումների շնորհիվ 2010թ. Հայաստանում ստեղծվել է ավելի քան 1000 նոր աշխատատեղ:

Премьер-министр Армении назвал высокую инфляцию одним из вызовов 2011 года
Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Армении Тигран Саргсян назвал высокую инфляцию одним из вызовов 2011 года.
Как сообщает агентство Медиамакс, выступая сегодня на заседании правительства, премьер сказал, что спад в сельскохозяйственной сфере имел серьезное негативное воздействие на макроэкономические показатели уходящего года.
По словам Тиграна Саргсяна, в случае более благоприятного положения в сельскохозяйственной области, экономический рост Армении составил бы намного больше 2.6%.
«К сожалению, природно-климатические условия нанесли серьезный ущерб сельскохозяйственной сфере, что ударило по стабильности макроэкономики страны и вызвало высокую инфляцию - на уровне 9.4%», - отметил глава правительства.
Тигран Саргсян заявил сегодня, что благодаря антикризисным мерам правительства в 2010 году в Армении было создано более 1000 новых рабочих мест.