«Շեն-Կոնցեռն»-ի պարտատոմսերի հինգերորդ թողարկումը ցուցակվել է «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա» բորսայում
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Շեն-Կոնցեռն» ՓԲԸ անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի հինգերորդ թողարկումը (SHNCB5) ցուցակվել է «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա» ֆոնդային բորսայի Bbond ցուցակում:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են բորսայի մամուլի ծառայությունում, ցուցակվել են 10 հազ. դրամ անվանական արժեքով եւ արժեկտրոնի տարեկան 12.5% եկամտաբերությամբ 50 հազ. անվանական պարտատոմսեր (թողարկման ընդհանուր ծավալը` 500 մլն դրամ): Թողարկման ազդագիրը (տեղադրված է www.shenconcern.com եւ www.capital.com.am կայքէջերում) ՀՀ Կենտրոնական բանկի նախագահի որոշմամբ գրանցվել է այս տարվա հոկտեմբերի 11-ին:
Թողարկողի պարտատոմսերի առաջին, երկրորդ եւ երրորդ թողարկումները մարվել են 2007-2008 թթ., իսկ չորրորդը կմարվի 2011թ. փետրվարի 12-ին: «Շեն-Կոնցեռն» ընկերությունը գործում է 1995թ.-ից` աշխատելով շինարարական նյութերի արտադրության ու առեւտրի, իսկ 2009թ.-ից` նաեւ տեքստիլի ոլորտներում:

Пятая эмиссия облигаций “Шен Концерн” прошла листинг на бирже “НАСДАК ОЭМЭКС Армения”
Ереван/Медиамакс/. Пятая эмиссия купонных облигаций ЗАО “Шен Концерн” (SHNCB5) прошла листинг в списке Bbond “НАСДАК ОЭМЭКС Армения”.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе биржи, листинг прошли 50 тысяч купонных облигаций номинальной стоимостью 10 тысяч драмов и годовой доходностью 12,5% (общая сумма выпуска – 500 млн. драмов). Проспект эмиссии (размещен на вебсайтах www.shenconcern.com и www.capital.com.am) был зарегистрирован 11 октября текущего года решением председателя ЦБ Армении.
Первый, второй и третий выпуски облигаций данного эмитента были погашены в 2007-2008гг., а четвертый будет погашен в 12 февраля 2011г. Компания «Шен-Концерн» действует с 1995г., специализируясь на производстве и сбыте строительных материалов, а с 2009г. – также текстильной продукции.