Ֆինանսիստների եւ բանկիրների համահայկական համաժողովը կունենա ավելի քան 100 մասնակից
Երեւան/Մեդիամաքս/. Ավելի քան 100 մասնակիցներ Հայաստանից, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունից, Ռուսաստանից, Ուկրաինայից, ԱՄՆ-ից, Ֆրանսիայից, Իսպանիայից, Մեծ Բրիտանիայից, Լիբանանից եւ Միացյալ Արաբական Էմիրություններից կմասնակցեն Ֆինանսիստների եւ բանկիրների համահայկական առաջին համաժողովին:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում, համաժողովի հիմնական նպատակն է հայ բանկիրների եւ ֆինանսիստների ներուժի համախմբումը, Հայաստան-Սփյուռք համագործակցության արդյունավետության բարձրացման մեխանիզմների մշակումը, ֆինանսիստների եւ բանկիրների համահայկական ընկերակցության ստեղծումը եւ դրա հիման վրա մասնագիտական ցանցի ձևավորումը:
Համաժողովը կընթանա հոկտեմբերի 17-19-ը Երեւանում` ՀՀ սփյուռքի նախարարության, Կենտրոնական բանկի եւ Հայաստանի բանկերի միության աջակցությամբ:

Более 100 участников из 10 стран примут участие в 1-м Всеармянском форуме финансистов и банкиров
Ереван/Медиамакс/. Более 100 участников  из Армении, Нагорно-Карабахской Республики, России, Украины, США, Франции, Испании, Великобритании, Ливана и Объединенных Арабских Эмиратов примут участие в 1-м Всеармянском форуме финансистов и банкиров.
Как сообщили  Медиамакс в министерстве Диаспоры Армении, основной целью форума является объединение потенциала армянских финансистов и банкиров, разработка механизмов повышения эффективности сотрудничества Армения-Диаспора, а также создание всеармянского сообщества финансистов и банкиров и формирование на его основе профессиональной сети.
Форум пройдет 17-19 октября в Ереване при поддержке министерства Диаспоры, Центрального банка и Союза банков Армении.