Դիլիջանում կանցկացվի «Հայաստանը ճգնաժամից հետո. մարտահրավերներ և հեռանկարներ» ֆորումը
Երեւան/Մեդիամաքս/. Համաշխարհային բանկի Եվրոպա և Կենտրոնական Ասիա տարածաշրջանի փոխնախագահ Ֆիլիպ լե Ուերուն ասել է, որ տնտեսական ճգնաժամից հետո Հայաստանում աճ է գրանցվում:
Սեպտեմբերի 9-ից 12-ը Ֆիլիպ լե Ուերուն կայցելի Հայաստան, այսօր Մեդիամաքս-ին ասացին ՀԲ Երեւանի գրասենյակում:
«Մենք պետք է աշխատենք Հայաստանի կառավարության հետ, որպեսզի դիմագրավենք ապագա մակրոտնտեսական անկայունությունն ու ռիսկերին և ամրապնդենք տնտեսության վերականգնման հիմքերը»,- նշել է Ֆիլիպ լե Ուերուն:
Նա նշել է, որ Համաշխարհային բանկը շարունակելու է իր աջացությունն այն ծրագրերին, որոնք ուղղված են Հայաստանում տնտեսական աճի խթանմանը, նոր աշխատատեղերի ստեղծմանը և անապահով ու խոցելի խավերին օժանդակությանը:
Այցի ընթացքում Ֆիլիպ լե Ուերուն կմասնակցի Համաշխարհային բանկի և ՀՀ Կառավարության համատեղ կազմակերպած` Դիլիջանում կայանալիք բարձր մակարդակի քննարկմանը: «Հայաստանը ճգնաժամից հետո. մարտահրավերներ և հեռանկարներ» թեմայով ֆորումը կանդրադառնա այն հարցերին, թե ինչպես կարող են հետճգնաժամային հանրային քաղաքականությունները խթանել ներդրումները, արտահանումն ու աղքատության հաղթահարումը Հայաստանում, և թե ինչպես կարող է Համաշխարհային բանկը շարունակել իր աջակցությունն այս ուղղությամբ:

В Дилижане пройдет форум «Армения после кризиса: вызовы и перспективы»
Ереван/Медиамакс/. Вице-президент Всемирного Банка (ВБ) по странам Европы и Центральной Азии Филип ле Уеру (Philippe Le Houerou) сказал, что после экономического кризиса в Армении регистрируется рост.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе ереванского офиса ВБ, 9-12 сентября Филип ле Уеру посетит Армению.
«Мы должны работать с правительством Армении для преодоления будущей макроэкономической нестабильности и рискам и усиления основ восстановления экономики», - отметил Филип ле Уеру.
Он подчеркнул, что ВБ продолжит содействие программам, направленным на стимулирование экономического роста Армении, создание новых рабочих мест и содействие необеспеченным и уязвимым слоям населения.
В ходе визита Филип ле Уеру примет участие в форуме «Армения после кризиса: вызовы и перспективы», совместно организованном ВБ и правительством Армении в Дилижане.