ՀԱԳՄ-ն մշակում է հայաստանյան ձեռնարկատիրոջ բարոյական կանոնագիրք
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հայաստանի արդյունաբերողների եւ գործարարների միությունը /ՀԱԳՄ/ առաջին անգամ Հայաստանում կանցկացնի սոցիալական գործընկերության թեմայով կոնֆերանս:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, կոնֆերանսը տեղի կունենա սեպտեմբերի 29-ին, դրան կմասնակցեն պետական եւ մասնավոր հատվածի ներկայացուցիչներ: ՀԱԳՄ գլխավոր տնօրեն Գագիկ Մակարյանի խոսքերով, կոնֆերանսի ընթացքում կներկայացվի սոցիալական գործընկերության հայաստանյան եւ միջազգային փորձը, կքննարկվեն պետության, մասնավոր հատվածի եւ արհմիությունների լիարժեք համագործակցությանը խոչընդոտող խնդիրները:
ՀԱԳՄ նախագահն ասել է, որ միությունը Հայաստանի բանկերի միության հետ համատեղ 2011 թվականը կհայտարարի հայտնի հայ ձեռնարկատեր Ալեքսանդր Մանթաշովի տարի: Նա հայտնել է նաեւ, որ միությունն աշխատում է հայաստանյան ձեռնարկատիրոջ բարոյական կանոնագրքի վրա:

СППА работает над моральным кодексом армянского предпринимателя
Ереван/Медиамакс/. Союз промышленников и предпринимателей Армении (СППА) впервые проведет в Армении национальную конференцию по социальному партнерству.
Как сообщает Медиамакс, конференция состоится 29 сентября, в ней примут участие представители государства и частного сектора. По словам гендиректора СППА Гагика Макаряна, в ходе конференции будет представлен армянский и международный опыт социального партнерства, обсуждены задачи и проблемы, препятствующие полноценному сотрудничеству государства, частного сектора и профсоюзов.
Председатель СППА сказал, что Союз совместно с Союзом банков Армении объявят 2011 год годом известного армянского предпринимателя Александра Манташова. Он также сообщил, что Союз работает над моральным кодексом армянского предпринимателя.