«ՎՏԲ-Հայաստան բանկը» մեկնաբանել է Fitch-ի հետ համագործակցության դադարեցման պատճառը
Երեւան/Մեդիամաքս/. Փոխառության նոր ռազմավարության շրջանակներում «ՎՏԲ-Հայաստան բանկը» չի նախատեսում ինքնուրույն դուրս գալ արտաքին շուկաներ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս գործակալությունը, այդ մասին ասել է «ՎՏԲ-Հայաստան բանկի» Ֆինանսական դեպարտամենտի տնօրեն Յուրի Գուսեւը` մեկնաբանելով Fitch Ratings գործակալության կողմից բանկի վարկանիշերի հետ կանչելը:
«Ներկայումս ՎՏԲ խմբի շրջանակներում կատարվում են բանկային խմբի բոլոր մասնակիցների փոխառության ծրագրերի կենտրոնացման աշխատանքներ: Փոխառության նոր ռազմավարության շրջանակներում «ՎՏԲ-Հայաստան բանկը» չի նախատեսում ինքնուրույն դուրս գալ արտաքին շուկաներ: Հաշվի առնելով այդ փաստը, ինչպես նաեւ ծախսերի կառուցվածքի օպտիմալացման ուղղությամբ բանկի կողմից տարվող աշխատանքները` մեր կողմից որոշում է կայացվել ժամանակավորապես դադարեցնել համագործակցությունը Fitch վարկանիշային գործակալության հետ»,- հայտարարել է Յուրի Գուսեւը:

Банк ВТБ (Армения) прокомментировал причину прекращения сотрудничества с Fitch Ratings
Ереван/Медиамакс/. В рамках новой стратегии заимствования Банк ВТБ (Армения) не планирует самостоятельно выходить на внешние рынки.
Как сообщает агентство Медиамакс, об этом сказал директор финансового департамента Банка ВТБ (Армения) Юрий Гусев, комментируя отзыв рейтингов банка агентством Fitch Ratings.
«В настоящее время в рамках Группы ВТБ проводится работа по централизации программы заимствования всех участников банковской группы. В рамках новой стратегии заимствования Банк ВТБ (Армения) не планирует самостоятельно выходить на внешние рынки. Учитывая этот фактор, а также работу проводимую банком по оптимизации структуры затрат, нами было принято решение временно приостановить сотрудничество с рейтинговым агентством «Fitch»», - заявил Юрий Гусев.