“ՎՏԲ-Բանկ Հայաստան” գլխավոր տնօրենը պարգեւատրել է “Կենգուրու-2010” մրցույթի հաղթողներին
Երեւան /Մեդիամաքս/. Այսօր “ՎՏԲ-Բանկ Հասաստան” գլխավոր գրասենյակում կայացավ “Կենգուրու -2010” միջազգային մաթեմատիկական մրցույթի հաղթողների պարգեւատրման հանդիսավոր արարողությունը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, “Այբ” կրթական հիմնադրամի կազմակերպած մրցույթի հաղթողներն են ութերորդ դասարանցիներ Էդգար Մինասյանը (Երեւան) եւ Աբրահամ Գրիգորյանը (Արարատի մարզ, գ. Վանաշեն):
“ՎՏԲ-Բանկ Հայաստան”- ի գլխավոր տնօրեն – տնօրենության նախագահ Վալերի Օվսյաննիկովը հաղթողներին հանձնեց պատվոգրերն ու Բուլղարիայում ամառային միջազգային ճամբարի ուղեգրերը: “Մենք ուրախ են, որ աջակցում ենք այսպիսի հիասքանչ իրադարձությանը, ինչպիսին է “Կենգուրու” մրցույթը, որի շնորհիվ ամեն տարի Հայաստանում ի հայտ են գալիս շնարհալի երեխաներ”, - ասել է Վալերի Օվսյաննիկոնը:
Պարգեւատրման արարողության ավարտին մրցույթի հաղթողները այցելեցին “ՎՏԲ-Բանկ Հայաստան”-ի “Մոսկվա” մասնաճյուղ, որտեղ ծանոթացան բանկի առօրյա աշխատանքների ընթացքին:

Гендиректор «Банка ВТБ-Армения» наградил победителей конкурса «Кенгуру-2010»
Ереван /Медиаымакс/. Торжественное награждение победителей математического конкурса «Кенгуру-2010» прошло сегодня в головном офисе «Банка «ВТБ-Армения».
Как сообщает Медиамакс, победителями конкурса, организованного Образовательным фондом «Айб», стали восьмиклассники Эдгар Минасян (Ереван) и  Абраам Григорян (Арартская область, с. Ванашен).
Гендиректор-председатель директората «Банка ВТБ-Армения» Валерий Овсянников вручил победителям почетные грамоты и путевки в международный летний лагерь в Болгарии. «Мы рады, что поддерживаем такое замечательное событие, как конкурс «Кенгуру», благодаря которому с каждым годом в Армении выявляются талантливые дети», - сказал Валерий Овсянников.
По окончании церемонии награждения победители конкурса посетили филиал «Москва» «Банка ВТБ-Армения», где ознакомились с повседневной работой банка.