ՀՀ փոխվարչապետն այցելել է Rock Aid Armenia նախագծի շրջանակներում վերակառուցվող երաժշտական դպրոց
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՀՀ փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գեւորգյանը եւ Շիրակի մարզպետ Աշոտ Գիզիրյանն այսօր այցելել են Գյումրիի թիվ 6 երաժշտական դպրոց, որը կվերակառուցվի Rock Aid Armenia/Armenia Grateful2 Rock ծրագրի շրջանակներում:
Դպրոցի վերակառուցման նախագիծը համատեղ իրականացնում են Մեդիամաքս-ը, ավստրալական Do Something կազմակերպությունն ու Հայ Օգնության Ֆոնդը (ՀՕՖ):
Մեդիամաքս-ի տնօրեն Արա Թադեւոսյանը եւ ՀՕՖ-ի երեւանյան գրասենյակի ղեկավար Բագրատ Սարգսյանը այսօր փոխվարչապետին ու Շիրակի մարզպետին ներկայացրել են դպրոցի շենքի նախագիծը, ծանոթացրել են միջոցների հավաքագրման գործընթացին, որին անմիջական մասնակցություն են ցուցաբերում բրիտանացի ռոք-աստղերը` Deep Purple-ի վոկալիստ Իէն Գիլանը, Black Sabbath-ի կիթառահար Թոնի Այոմին եւ Asia-ի ստեղնահար Ջեֆ Դաունսը:
Հանդիպման ընթացքում նշվել է, որ դպրոցի շինարարության համար արդեն հավաքագրվել է $ 70.000: $ 45.000-ը կազմել է Երեւանում Իէն Գիլանի բարեգործական համերգներից ստացված հասույթը, եւս 10 մլն դրամ հատկացրել է ՀՀ կառավարությունը:
Փոխվարչապետ Արմեն Գեւորգյանը տվել է անհրաժեշտ հանձնարարականներ ու վստահեցրել, որ կառավարությունն ու տեղական իշխանությունները կանեն անհրաժեշտ ամեն ինչ դպրոցի վերակառուցման ծրագրին օժանդակելու համար:
Նախնական ծրագրերի համաձայն, դպրոցի շինարարությունը կարող է սկսվել 2011թ. մարտին եւ ավարտվել նույն տարվա հոկտեմբերին:

Вице-премьер посетил музыкальную школу, которая будет восстановлена в рамках проекта Rock Aid Armenia
11.06.2010 | 16:10 Главная страница / Новости / Новости /
Ереван/Медиамакс/. Вице-премьер, министр территориального управления Армении Армен Геворгян и марзпет Ширака Ашот Гизирян посетили сегодня музыкальную школу N 6 в Гюмри, которая будет восстановлена в рамках проекта Rock Aid Armenia/Armenia Grateful2 Rock.
Проект восстановления школы совместно реализуют Медиамакс, австралийская организация Do Something и Фонд армянской помощи (ФАП).
Директор Медиамакс Ара Тадевосян и руководитель ереванского офиса ФАП Баграт Саргсян представили сегодня вице-премьеру и марзпету Ширака проект здания школы, ознакомили с процессом сбора средств, непосредственное участие в котором принимают британские рок-звезды – вокалист Deep Purple Иэн Гиллан, гитарист Black Sabbath Тони Айомми и клавишник Asia Джеф Даунс.
На встрече было отмечено, что для строительства школы уже собрано  $ 70.000: $ 45.000 составила выручка от двух благотворительных концертов Иэна Гиллана в Ереване, еще 10 млн драмов выделило правительство Армении.
Вице-премьер Армен Геворгян необходимые поручения и заверил, что правительство и местные власти сделают все необходимое для поддержки проекта строительства школы.
Согласно предварительным планам, строительство школы может быть начато в марте 2011 года и закончено в октябре того же года.