«Գազպրոմբանկը» «ՀայՌուսգազարդի» համար կբացի $ 50 մլն-ի վարկային գիծ
Երեւան/Մեդիամաքս/. Ռուսական «Գազպրոմբանկը» եւ «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ-ն ստորագրել են երկարաժամկետ վարկային պայմանագիր $ 50 մլն ծավալի վարկային գիծ բացելու վերաբերյալ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս գործակալությունը, 5 տարի ժամկետով բացվող վարկային գիծը կուղղվի Հրազդանի ՋԷԿ-ի 5-րդ էներգաբլոկի արդիականացմանը, ինչպես նաեւ «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ ընթացիկ գործունեությանը:
Վարկային գիծը սպասարկելու է «Գազպրոմբանկի» դուստր ընկերությունը` «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի Խումբ» ՓԲԸ-ն:
Սա «ՀայՌուսգազարդ»-ի համար ռուսաստանյան «Գազպրոմբանկի» կողմից բացված երկրորդ վարկային գիծն է: 7 տարի ժամկետով $ 40 մլն-ի առաջին վարկային համաձայնագիրը ստորագրվել էր 2009թ. հոկտեմբերին:

«Газпромбанк» откроет кредитную линию «АрмРосгазпром» на сумму в $ 50 млн
Ереван/Медиамакс/. Российский «Газпромбанк» и ЗАО «АрмРосгазпром» подписали долгосрочное кредитное соглашение об открытии кредитной линии на сумму $ 50 млн.
Как сообщает агентство Медиамакс, кредит сроком на 5 лет будет выдан на модернизацию 5-го энергоблока Разданской ТЭС, а также на текущую деятельность ЗАО «АрмРосгазпром».
Обслуживающим кредитную линию банком является дочерняя структура Газпромбанка - ЗАО «Арэксимбанк-Группа Газпромбанка».
Подписание соглашения стало очередным шагом в реализации стратегической задачи «Газпромбанка» по развитию эффективного взаимодействия с предприятиями топливно-энергетического комплекса Армении.
Это уже вторая кредитная линия, открытая  для ЗАО «АрмРосгазпром» российским  «Газпромбанком». Первое кредитное соглашение на сумму в $ 40 млн сроком на 7 лет было подписано в октябре 2009 года.