«Կասկադ Ինշուրանսը» ապահովագրել է աշխարհահռչակ հայ նկարիչների կտավները
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Կասկադ Ինշուրանս» ապահովագրական ընկերությունն ապահովագրել է աշխարհահռչակ հայ նկարիչներ Մարտիրոս Սարյանի, Մինասի, Սեյրան Խաթլամաջյանի եւ Հենրիկ Սիրավյանի կտավները:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են «Կասկադ Ինշուրանսի» մամուլի ծառայությունում, կտավների բնօրինակները ցուցադրվել են Հայաստանի Ամերիկյան Համալսարանի «Ակյան» պատկերասրահում, բացումը տեղի է ունեցել հունիսի 1-ին:
Ապահովագրված կտավների շարքում են Մարտիրոս Սարյանի «Ծաղիկներ», «Ազատ գետի կիրճը», «Արարատը եւ Չարենցի կամարը», «Լուսիկ Սարյանի եռադիմանկարը», «Աշնանային նատյուրմորտ» նկարները:
«Կասկադ Ինշուրանսը» մեծ փորձ ունի մշակույթի եւ արվեստի նմուշների ապահովագրության գործում: Ընկերությունն արդեն մի քանի տարի է ապահովագրական ծածկույթ է տրամադրում “Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոն” տեղափոխված արվեստի գործերին:

«Каскад Иншуранс» застраховала полотна известных армянских художников
Ереван/Медиамакс/. Страховая компания «Каскад Иншуранс» застраховала полотна известных армянских живописцев Мартироса Сарьяна, Минаса Аветисяна, Сейрана Хатламаджяна и Генриха Сиравяна.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе «Каскад Иншуранс», оригиналы полотен были выставлены в галлерее «Акян» Американского университета Армении, открытие которой состоялось 1 июня.
В числе застрахованных полотен - «Цветы», «Ущелье свободной реки», «Арарат и арка Чаренца», «Триптих Лусик Сарян» и «Осенний натюрморт» Мартироса Саряна.
Это не первый опыт «Каскад Иншуранс» в деле страхования экспонатов искусства и культуры - компания уже несколько лет обеспечивает страховое покрытие экспонатов Центра Искусств «Гафесчян».