Երեւանում անշարժ գույքի գները նորից սկսել են աճել
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, ՀՀ Անշարժ գույքի պետական կադաստրի կադաստրային գնահատման բաժնի վարիչ Արման Պետրոսյանն այսօր ասել է, որ 2009թ. նույն ժամանակահատվածի համեմատ այդ ցուցանիշն աճել է 27,9%-ով: Նա կարծիք է հայտնել, որ գործարքների թվի աճի միտումը կպահպանվի ողջ տարվա ընթացքում:
Գործարքների 32,2%-ը բաժին է ընկել Երեւանին, 13,6%-ը` Կոտայքի մարզին, 8,5%-ը` Գեղարքունիքի մարզին:
Երեւանի բազմաբնակարանային շենքերում 1 քառ. մետրի միջին գինը 2010թ. առաջին եռամսյակում 2009թ. չորրորդ եռամսյակի համեմատ աճել է 2,6%-ով:
Երեւանի բազմաբնակարանային բնակելի շենքերում 1 քառ. մետրի միջին գինը կազմել է 271.400 դրամ: Ամենաբարձր գինը գրանցվել է մայրաքաղաքի Կենտրոն համայնքում` 1 քառ. մետրի դիմաց 470.600 դրամ, իսկ ամենացածրը` Նուբարաշենում (143.300 դրամ):

Цены на недвижимость в Ереване вновь начали расти
Ереван/Медиамакс/. В I квартале 2010 года на рынке недвижимости Армении было совершено 36.499 сделок.
Как сообщает Медиамакс, начальник отдела по кадастровой оценке недвижимости Госкадастра недвижимости Арман Петросян сказал сегодня, что по сравнению с аналогичным периодом 2009 года данный показатель увеличился на 27,9%. Он выразил мнение, что тенденция роста числа сделок сохранится на протяжении всего года.
32,2% сделок пришлось на долю Еревана, 13,6% - марз Котайк, 8,5% - марз Гегаркуник.
Средняя цена 1 кв. м. в многоквартирных зданиях в Ереване выросла в I квартале 2010 года по сравнению с  IV кварталом 2009 года на 2,6%.
Средняя цена 1 кв. м. в многоквартирном жилом здании в Ереване составила 271.400 драмов. Самая высокая цена была зафиксирована в столичной общине Центр - 470.600 драмов за 1 кв.м., а самая низкая - в общине Нубарашен (143.300 драмов).