«Յունիբանկի» ֆիզիկական անձանց ավանդների ծավալը մեկ տարում աճել է 26%-ով
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Յունիբանկի» ֆիզիկական անձանց ժամկետային ավանդների ծավալը 2010թ.  մարտի 31-ի դրությամբ կազմել է 45,5 մլրդ դրամ` նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճելով  ավելի քան 26%-ով:
Ինչպես է Մեդիամաքս-ին հայտնել են բանկի մամուլի ծառայությունում, հաշվետու ժամանակահատվածում իրավաբանական անձանց ժամկետային ավանդներն աճել են 27,5%-ով` կազմելով 10,2 մլրդ դրամ:
Ցպահանջ ավանդների ծավալը 2010թ. առաջին եռամսյակում կազմել է 9,2 մլրդ դրամ: Ընդ որում, ֆիզիկական անձանց ցպահանջ ավանդները նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել են կրկնակի անգամ:
Ինչպես նշել են բանկում, ժամկետային ավանդների ակտիվ աճը պայմանավորված մի քանի գործոններով, մասնավորապես, առաջարկվող գրավիչ պայմաններով: Օրինակ, «Հաղթենք միասին» ավանդը ներդրող հաճախորդների միջեւ ամռանը կկայանա Արթուր Աբրահամի մենամարտի հրավիրատոմսերի խաղարկություն, իսկ «Կապիտալ +» ավանդը հաճախորդներին ընձեռում է տոկոսագումարի կապիտալիզացիայի հնարավորություն մայր գումարին:

Объем срочных депозитов физических лиц в «Юнибанке» увеличился за год на 26%
Ереван/Медиамакс/. Объем срочных депозитов физических лиц в «Юнибанке» составил на 31 марта 2010 года 45,5 млрд. драмов, увеличившись по сравнению с аналогичным периодом прошлого года на 26%.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе банка, при этом срочные депозиты юридических лиц в отчетный увеличились на 27,5% и составили 10,2 млрд. драмов.
Объем депозитов до востребования в первом квартале 2010 года составил 9,2 млрд. драмов. При этом объем депозитов до востребования физических лиц по сравнению с прошлогодним показателем увеличился в два раза.
Как отметили в банке, рост срочных депозитов обусловлен несколькими факторами, в частности, предоставлением выгодных предложений. Так, например, среди вкладчиков депозита «Вместе к победам»  летом будет проведен розыгрыш пригласительных билетов на боксерский бой Артура Абраама, а вкладчики  депозита «Капитал +» могут воспользоваться возможностью капитализации процентов к основной сумме депозита.