Վերահաստատվել է “Ամերիաբանկին” շնորհված ISO 9001:2008 Որակի կառավարման վկայականը
“Ամերիաբանկին” շնորհված ISO 9001:2008 Որակի կառավարման միջազգային ստանդարտին համապատասխանության վկայականը:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են բանկի մամուլի ծառայությունում, գերմանական կազմակերպության կողմից “Ամերիաբանկում” կատարվեց հերթական տարեկան աուդիտ` ստուգելու Բանկի գործունեության համապատասխանությունը Որակի կառավարման նշված ստանդարտին:
TUV RHEINLAND GROUP-ի ներկայացուցիչը բարձր է գնահատել բանկի մեկ տարվա գործունեությունը Որակի կառավարման  ուղղությամբ եւ վերահաստատել շնորհած ISO 9001:2008 Որակի կառավարման միջազգային ստանդարտին համապատասխանության վկայականը:
Անցած մեկ տարվա ընթացքում բանկի կողմից իրականացվել են մի շարք միջոցառումներ` ուղղված ներդրված Որակի կառավարման համակարգի կատարելագործմանը եւ զարգացմանը: Մասնավորապես, ավարտին է հասցվել Բանկի գործունեությունը կանոնակարգող փաստաթղթերի մշակման և հաստատման գործընթացը, որին զուգահեռ իրականացվել են գործող գործընթացների շուրջ 100-ից ավել բարելավումներ: Միաժամանակ բարելավվել է հաճախորդների հետ հարաբերությունների կառավարման համակարգը, ներդրվել է հավասարակշռված ցուցանիշների համակարգ, որի ներքո մշակվել և սահմանվել են բանկի ռազմավարությունից բխող ստորաբաժանումների եւ աշխատակցների խնդիրները և նպատակները, ինչպես նաև դրանց իրականացման արդյունավետության չափման ցուցանիշները /KPI/:

Переутвержден присвоенный «Америабанку» сертификат управления качеством ISO 9001:2008
Ереван/Медиамакс/. Немецкая компания TUV RHEINLAND GROUP переутвердила присвоенный «Америабанку» в 2009 году сертификат соответствия международным стандартам управления качеством ISO 9001:2008.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе банка, немецкая организация провела в банке очередной годовой аудит с целью проверки соответствия деятельности банка отмеченным стандартам управления качеством. Представитель TUV RHEINLAND GROUP высоко оценил деятельность банка в области управления качеством и переутвердил присвоенный банку в прошлом году сертификат ISO 9001:2008.
В пресс-службе отметили, что в течение прошедшего года банк провел ряд мероприятий, направленных на совершенствование и развитие системы управления качеством. В частности, завершен процесс разработки и утверждения документов, регулирующих деятельность банка и сделано около 100 улучшений в действующий процедурах.
Улучшилась система управления отношений с клиентами, внедрена система уравновешенных показателей, в рамках которой составлены цели и задачи подразделений и сотрудников банка, а также показатели, измеряющие эффективность их выполнения (KPI).