ԱՊՀ եւ Բալթյան երկրների պարտատոմսային կոնգրեսը կկայանա Երեւանում
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱՊՀ կորպորատիվ պարտքի շուկաներում մասնագիտացող ռուսական Cbonds լրատվական գործակալությունը հուլիսի 1-2-ը Երեւանում կանցկացնի ԱՊՀ եւ Բալթյան երկրների պարտատոմսային կոնգրեսը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, վկայակոչելով Cbonds-ը, կոնֆերանսը տեղի կունենա «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա» ֆոնդային բորսայի աջակցությամբ եւ կծառայի ԱՊՀ երկրներում պարտատոմսերի ներքին շուկաների, ինչպես նաեւ եվրոպարտատոմսերի զարգացող շուկաների զարգացման վերաբերյալ հարցերի քննարկմանը:
«Ծրագրի ձեւավորման ընթացքում ամենամեծ ուշադրությունը դարձվում է այն երկրի արժեթղթերի շուկային, որում անցկացվում է կոնֆերանսը. դա երկրի ներդրումային հնարավորությունների, ենթակառուցվածքի, խոշորագույն մասնակիցների յուրօրինակ «շնորհանդեսն» է: Երեւանի ընտրությունը` որպես կոնֆերանսի անցկացման վայր, արտացոլում է արժեթղթերի, մասնավորապես, պարտատոմսերի շուկայի նշանակության աճը Հայաստանի տնտեսության համար: Կոնֆերանսը կբացի ընդլայնված սեկցիան` նվիրված ՀՀ արժեթղթերի շուկային, որի շրջանակներում նախատեսված են պետական իշխանության մարմինների, բանկերի եւ ներդրումային ընկերությունների ներկայացուցիչների զեկույցներ»,- նշել են Cbonds-ում:
Կոնֆերանսի աշխատանքին, կազմակերպիչների ակնկալիքների համաձայն, կմասնակցի շուրջ 250 մարդ` Ռուսաստանի, Հայաստանի, Մեծ Բրիտանիայի, ԱՊՀ ու Բալթյան այլ երկրների, ինչպես նաեւ Եվրոպական մայրցամաքի ներկայացուցիչներ:

Облигационный конгресс стран СНГ и Балтии пройдет в Ереване
Ереван/Медиамакс/. Российское информационное агентство Cbonds, специализирующееся на рынках корпоративного долга СНГ, проведет 1-2 июля в Ереване Облигационный конгресс стран СНГ и Балтии.
Как сообщает Медиамакс со ссылкой на Cbonds, конференция состоится при поддержке фондовой биржи «НАСДАК ОЭМЭКС Армения» и послужит для обсуждения вопросов развития внутренних рынков облигаций в странах СНГ, а также развивающихся рынков еврооблигаций.
«При формировании программы наиболее подробное внимание уделяется рынку ценных бумаг страны, в которой проводится конференция – это своеобразная «презентация» инвестиционных возможностей страны, инфраструктуры, крупнейших участников. Выбор Еревана в качестве места проведения конференции отражает рост значимости рынка ценных бумаг, и в частности рынка облигаций, для экономики Армении. Конференцию откроет расширенная секция, посвященная рынку ценных бумаг Армении, в рамках которой предусмотрены доклады представителей органов государственной власти, банков и инвестиционных компаний», - отметили в Cbonds.
В работе конференции, согласно ожиданиям организаторов, примет участие около 250 человек - представителей России, Армении, других стран СНГ, Балтии, Великобритании и континентальной Европы.