ՀՀ ֆինանսական համակարգը դիմացկունություն է ցուցաբերել, հայտարարել է ՎԶԵԲ-ի ղեկավարը
Երեւան/Մեդիամաքս/. Վերակառուցման եւ զարգացման եվրոպական բանկի /ՎԶԵԲ/ հետ Հայաստանի համագործակցությունը նպաստել է հայաստանյան տնտեսության նկատմամբ ներդրողների վստահության ձեւավորմանը:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են երկրի ղեկավարի մամուլի ծառայությունում, ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այդ մասին ասել է այսօր ՎԶԵԲ-ի նախագահ Թոմաս Միրովի հետ հանդիպման ընթացքում:
Սերժ Սարգսյանը պատրաստակամություն է հայտնել շարունակել եւ ընդլայնել գործընկերությունը ՎԶԵԲ-ի հետ:
Թոմաս Միրովն ասել է, որ Հայաստանում ՎԶԵԲ-ի գործունեությունն ուղղված է տնտեսության արդիականացմանը, եւ բանկը հիմնական շեշտը դնում է մասնավոր հատվածի խթանման, ենթակառուցվածքների եւ փոքր ու միջին բիզնեսի զարգացման վրա: ՎԶԵԲ-ի ղեկավարը նկատել է, որ ճգնաժամային բարդ պայմաններում Հայաստանի ֆինանսական համակարգը կարողացել է դիմակայել` ցուցաբերելով ամրություն ու դիմացկունություն:

Финансовая система Армении продемонстрировала выносливость, заявил глава ЕБРР
Ереван/Медиамакс/. Сотрудничество Армении с Европейским банком реконструкции и развития (ЕБРР) способствовало формированию доверия инвесторов к армянской экономике.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе главы государства, президент Армении Серж Саргсян сказал сегодня на встрече с председателем ЕБРР Томасом Мировым.
Серж Саргсян выразил готовность продолжать и расширять партнерство с Евробанком.
Томас Миров сказал, что деятельность ЕБРР в Армении направлена на модернизацию экономики, и банк делает основной упор на стимулирование частного сектора, развитие инфтраструктур, малого и среднего бизнеса. Глава ЕБРР заметил, что в сложных кризисных условиях финансовая система Армении смогла выстоять, продемонстрировав крепость и выносливость.