“Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանը” նոր պարտատոմսեր կթողարկի
Երեւան/Մեդիամաքս/. “Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանը” գոհ է պարտատոմսերի նախորդ թողարկման տեղաբաշխումից եւ պատրաստ է նորից դուրս գալ ՀՀ կապիտալի շուկա դրամային ռեսուրսների նկատմամբ պահանջարկի վերականգնումից հետո, ասել է բանկի գլխավոր տնօրեն Ասթրիդ Քլիֆֆորդը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, հանդես գալով այսօր Երեւանում կայացած մամուլի ասուլիսում` Ասթրիդ Քլիֆֆորդը նշել է, որ ներկայումս շուկայում չի նկատվում բավականաչափ պահանջարկ դրամային ակտիվների նկատմամբ, եւ այդ պատճառով բանկը սպասողական դիրք է զբաղեցրել:
Պատասխանելով դրամի հետագա տատանումների վերաբերյալ կանխատեսումներին` բանկի գլխավոր տնօրենի տեղակալ Իրինա Սեյլանյանն ասել է, որ բանկը չի ակնկալում արժույթի կտրուկ տատանումներ: “Նախորդ տարվա մարտին տեղի ունեցած արժեզրկումներին հետեւած ժամանակահատվածում դրամը բավականին կայուն էր եւ ենթարկվել է միայն սեզոնային տատանումների. ամրապնդվել է տարվա կեսերին` տնտեսության մեջ ներդրումների ակտիվացմանը զուգահեռ, եւ թուլացել է ձմռանը”,- ասել է Իրինա Սեյլանյանը:

«Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения» пойдет на новую эмиссию облигаций после восстановления доверия к драму
Ереван/Медиамакс/. «Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения» доволен размещением прежней эмиссии облигаций и готов вновь выйти на рынок капитала Армении после восстановления спроса на драмовые ресурсы, сказала генеральный директор банка Астрид Клиффорд.
Как сообщает Медиамакс, выступая сегодня на пресс-конференции в Ереване, Астрид Клиффорд отметила, что в настоящее время на рынке не наблюдается достаточного спроса на драмовые активы, и поэтому банк занял выжидательную позицию.
Отвечая на прогнозы относительно дальнейшего поведения драма, заместитель гендиректора «Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения» Ирина Сейланян сказала, что банк не ожидает резких колебаний валюты. «В период, последующий за прошлогодней мартовской девальвацией, драм оставался довольно устойчивым и подвергался лишь сезонным колебаниям: укреплялся в середине года вместе с активизацией инвестиций в экономику и ослабевал зимой»,- сказала Ирина Сейланян.