ArCa-ն ստացել է անվտանգության միջազգային չափանիշների համապատասխանության հավաստագիր
Երեւան /Մեդիամաքս/. ArCa (Armenia Card) ընկերությունը ստացել է PCI DSS չափանիշների համապատասխանության հավաստագիր:
ArCa-ի աուդիտն անցկացրել է “Информазщита” ընկերությունը, որի արդյունքում Armenia Card-ը ճանաչվել է միջազգային վճարային համակարգերի կողմից ստեղծված PCI Security Standards Council կառույցի չափանիշներին լիովին համապատասխանող ընկերություն:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այսօր Armenia Card ՓԲԸ գործադիր տնօրեն Շահեն Հովհաննիսյանին համապատասխան հավաստագիր է հանձնել “Информазщита” ընկերության աուդիտի դեպարտամենտի տնօրեն Մաքսիմ Էմմը: Նրա խոսքերով, ArCa-ն ԱՊՀ-ում PCI DSS սերտիֆիկատ ստացած երկրորդ ընկերությունն է, եւ դա վկայում է ArCa քարտերի անվտանգության մասին:
Շահեն Հովհաննիսյանը հայտնել է, որ հավաստագիրը տրամադրվել է մեկ տարի ժամկետով, որի ավարտից հետո անհրաժեշտ է նորից աուդիտ անցնել:
Կենտրոնական բանկի Խորհրդի անդամ Վախթանգ Աբրահամյանի խոսքերով, այդ սերտիֆիկատը ArCa քարտերի օգտագործման անվտանգության երաշխիքն է:

02.02.2010 | 17:38 Главная страница / Новости / Новости /
Ереван /Медиамакс/. Компания ArCa (Armenia Card)  получила сертификат соответствия стандартам PCI DSS.
Аудит ArCа проводила компания «Информазщита», по итогам которого Armenia Card  была признана полностью соответствующей стандартам структуры PCI Security Standards Council, созданной со стороны международных платежных систем.
Как сообщает Медиамакс, соответствующий сертификат исполнительному директору ЗАО Armenian Card Шагену Оганесяну вручил сегодня директор аудиторского департамента «Информазащита» Максим Эмм. По его словам, ArCa стала второй компанией в СНГ, получившей сертификат PCI DSS, и это свидетельствует о безопасности карточек ArCa.
Шаген Оганесян сообщил, что сертификат выдан сроком на год, по истечении которого необходимо снова проходить аудит.
По словам члена Совета Центрального банка Вахтанга Абрамяна, данный сертификат - гарантии безопасности использования карт ArCa.