“Ամերիաբանկը” բիզնեսի վարկավորման լայնածավալ ծրագիր է սկսում
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Ամերիաբանկը” հայտնել է այսօր բիզնեսի վարկավորման նոր լայնածավալ ծրագրի մեկնարկի մասին:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են բանկի լրատվական ծառայությունում, ծրագիրը նախատեսված է բոլոր այն գործարարների համար, ում տարեկան շրջանառությունը կազմում է 5 մլն դրամից մինչեւ 5 մլրդ դրամ, իսկ աշխատակիցների թիվը  չի գերազանցում 250-ը:
Վարկերի ծավալը կարող է կազմել մինչեւ $1.5 մլն, իսկ որպես վարկառու կարող են հանդես գալ թե իրավաբանական անձինք, թե անհատ ձեռնարկատերեր:
Վարկերը տրամադրվում են տարեկան 12%-ից սկսած տոկոսադրույքով, մինչեւ 7 տարի մարման ժամկետով, որից առաջին 2 տարին արտոնյալ ժամկետ է` միայն տոկոսագումարների մարմամբ:
Պարտավորությունները պատշաճ կերպով կատարող վարկառուները վարկի ժամկետի առաջին երեք տարիների ընթացքում տոկոսադրույքի նվազեցման հնարավորություն կստանան` վեց ամիսը մեկ պարբերականությամբ:
Բիզնեսի վարկավորման այս նոր ծրագիրն ուղղված է երկրում բիզնես միջավայրի աշխուժացմանը, ՀՀ տնտեսության տարբեր ոլորտների զարգացմանը:

«Америабанк» запускает широкомасштабный проект бизнес-кредитования
Ереван /Медиамакс/. «Америабанк» соообщил сегодня о запуске широкомасштабного проекта финансирования бизнеса.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе «Америабанка», проект предлагает кредитование всем предпринимателям, годовой оборот которых составляет от 5 млн до 5 млрд драмов,  а количество сотрудников не превышает 250 человек.
Кредиты выдаются на сумму до 1.5 млн долларов США как юридическим лицам, так и частным предпринимателям по годовой процентной ставке от 12%, сроком до 7 лет, включая льготный период до 2 лет, в течение которого погашаются только проценты по кредиту.
Заемщикам, надлежащим образом исполняющим обязательства, «Америабанк» предлагает возможность кредитования по льготным условиям: каждые 6 месяцев в течение первых трех лет кредита процентная ставка по кредиту будет снижаться.
Целью данного проекта является содействие в активизации бизнес-деятельности и развитии различных секторов экономики Армении.