«Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանը» նպաստում է պլաստիկ փաթեթների օգտագործման կրճատմանը
Երեւան /Մեդիամաքս/. «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանը» եւ «Հայաստանի մանուկներ» հիմնադրամը /ՀՄՀ/ այսօր Երեւանում համաձայնագիր են ստորագրել «Շրջակա միջավայրի պահպանության եւ կանանց ձեռներեցության զարգացում գյուղական վայրերում» ծրագրի իրականացման մասին:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, ծրագիր շրջանակներում, որը շարունակվելու է մինչեւ 2010թ. հունիս ամիսը, կողմերն աջակցելու են Արմավիրի մարզի գյուղական համայնքների կանանց` բազմակի օգտագործման փաթեթների արտադրության գործում: Ծրագրի նպատակը գյուղական համայնքներում կանանց ձեռներեցության խթանելն է, ինչպես նաեւ պլաստիկ փաթեթների օգտագործումը կրճատելը:
«Սթար» սուպերմարկետների ցանցը օժանդակություն է ցուցաբերելու բազմակի օգտագործման փաթեթների տարածման գործում:
«Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի» գլխավոր տնօրեն Թիմ Սլեյթերն ընդգծել է ակցիայի կարեւորությունը` նշելով, որ բանկը ծրագրին հատկացրել է $25 հազար: Ծրագրի ընդհանուր բյուջեն կազմում է $36 հազար:

«Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения» способствует сокращению использования пластиковых пакетов
Ереван /Медиамакс/. «Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения» и фонд «Дети Армении» (ФДА) подписали сегодня в Ереване соглашение о реализации программы «Защита окружающей среды и развитие женского предпринимательства в сельских общинах».
Как сообщает Медиамакс, в рамках программы, которая продлится до июня 2010 года, стороны будут оказывать поддержку женщинам сельских общин Армавирского марза в производстве пакетов многоразового использования. Целью программы является
стимулирование женского предпринимательства в сельских общинах, а также сокращение использования пластиковых пакетов.
Сеть супермаркетов «Стар» окажет поддержку в распространении пакетов многоразового использования.
Генеральный директор «Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения» Тим Слейтер отметил важность проведения подобной акции, отметив, что банк выделил программе $25 тыс. Общий бюджет программы составляет $36 тыс.