“Ամերիաբանկը” ներկայացրել է վերականգնվող էներգետիկայի վարկավորման ծրագիրը
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Ամերիաբանկը” այսօր ՀՀ էներգետիկ հատվածի ներկայացուցիչներին ներկայացրել է վերականգնվող էներգետիկայի վարկավորման ծրագիրը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այսօր նոր վարկային ապրանքատեսակի շնորհանդեսի ժամանակ բանկի կորպորատիվ հաճախորդների գծով տնօրեն Լեւոն Արեւշատյանը տեղեկացրել է, որ ընկերության վարկային ծրագրի շրջանակներում վարկեր կարող են ստանալ մինչեւ 10 Մվտ հզորությամբ փոքր հիդրո- եւ քամու էլեկտրակայանները` շինարարության կամ արդիականացման նպատակով: Վարկերի մարման ժամկետը կազմելու է 8 տարի` 3 տարի արտոնյալ ժամանակահատվածով: Վարկային տոկոսադրույքները սկսվելու են տարեկան 11%-ից: Վարկերը տրամադրվելու են ԱՄՆ դոլարով:
Լեւոն Արեւշատյանը տեղեկացրել է, որ վարկային ծրագրի ծավալը $20 մլն է: Նրա խոսքերով, բանկը ծրագիրն իրականացնում է ինչպես սեփական, այնպես էլ երկու միջազգային ֆինանսական ինստիտուտների միջոցներով:
“Ամերիաբանկի” կորպորատիվ հաճախորդների գծով տնօրենը հայտնել է նաեւ, որ վարկային ծրագրի իրականացման համար բանկը ներդրել է էկոլոգիական ռիսկերի կանխատեսման, զսպման եւ չեզոքացման ամբողջական ծրագիր, որի մասնագետները մասնակցելու են այս կամ այն ձեռնարկության վարկավորման վերաբերյալ որոշումների կայացմանը:

«Америабанк» представил программу кредитования возобновляемой энергетики
Ереван /Медиамакс/. «Америабанк» представил сегодня программу кредитования возобновляемой энергетики представителям энергетического сектора Армении.
Как сообщает Медиамакс, выступая на презентации нового кредитного продукта, директор по линии корпоративных клиентов банка Левон Аревшатян сообщил, что в рамках данной кредитной программы компании могут обращаться за кредитами на строительство либо модернизацию малых гидро- и ветряных электростанций мощностью до 10 Мвт. Срок погашения кредитов составит до 8 лет с 3-летним льготным периодом. Кредитные ставки будут начинаться с 11% годовых. Кредиты будут выдаваться в долларах США.
Левон Аревшатян сообщил, что объем кредитной программы составляет $20 млн. По его словам, банк реализует программу как на собственные средства, так и на ресурсы двух международных финансовых институтов.
Директор по линии корпоративных клиентов “Америабанка” сообщил также, что для реализации данной кредитной программы банк внедрил у себя целостную систему прогнозирования, сдерживания и нейтрализации экологических рисков, специалисты которой будут участвовать в принятии решений о кредитовании того или иного предприятия.