Uriah Heep-ի անդամները չէին սպասում, որ Հայաստանում մեծ մասսայականություն են վայելում
Երեւան /Մեդիամաքս/. Uriah Heep ռոք-խմբի անդամները չէին սպասում, որ Հայաստանում մեծ մասսայականություն են վայելում:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, հինգշաբթի երեկոյան հանդես գալով Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում` երաժիշտները նշել են, որ զարմացած են այն ջերմությամբ, որով իրենց դիմավորել են Հայաստանում:
“Մենք հասկացանք նաեւ, որ մեր ստեղծագործությունը Հայաստանում մեծ մասսայականություն է վայելում եւ, հավանաբար, դրա համար պետք է շնորհակալություն հայտնել “ծովահենային” ապրանքների շուկային”, - կատակել է խմբի առաջնորդ Միք Բոքսը:
Երաժիշտները չեն բացահայտել այսօր կայանալիք համերգի մանրամասները` նշելով, որ կատարելու են ինչպես հին հիթեր, այնպես էլ նոր երգեր:
Երեւանն ընդգրկված է այն 48 քաղաքների ցանկում, որոնք Uriah Heep խումբը պետք է այցելի իր 40-ամյակին նվիրված համաշխարհային տուրնեի շրջանակներում:
Համերգը կայանալու է այսօր ժամը 19:00-ին Երեւանի Կ. Դեմիրճյանի անվ. մարզահամերգային համալիրում: 10-ից 50 հազար դրամ արժողությամբ տոմսերը վաճառվում են մարզահամերգային համալիրի եւ Տիկնիկային թատրոնի տոմսարկղերում: Տոմսերի վաճառքից ստացված ողջ հասույթն ուղղվելու է Սպիտակի երկրաշարժի գոտում բնակելի ֆոնդի վերականգնմանը:
Համերգի կազմակերպիչներն են Vibrographus ընկերությունը, “Շանթ” հեռուստաընկերությունը եւ “Արզնի” հանքային ջրերի գործարանը: Համերգի գործընկերներն են BMI եւ Austrian Airlines ավիաընկերությունները, “Մետրոպոլ” հյուրանոցը եւ ՙԲաոբաբ՚ ռեստորանը:
Երեւանում Uriah Heep-ի ինֆորմացիոն գործընկերներն են Մեդիամաքսը եւ PanArmenian Media-ն: Համերգին տեղեկատվական աջակցություն են ցուցաբերում “Ավտոռադիոն”, “Երեւան FM”-ը եւ “Ռադիո Վանը”

Члены Uriah Heep не ожидали, что пользуются в Армении большой популярностью
Ереван /Медиамакс/. Члены рок-группы Uriah Heep не ожидали, что пользуются в Армении большой популярностью.
Как сообщает агентство Медиамакс, выступая вечером в четверг на пресс-конференции в Ереване, музыканты отметили, что удивлены теплотой, с которой их встретили в Армении.
«Мы осознали также, что наше творчество пользуется в Армении большой популярностью и, наверное, за это стоит поблагодарить рынок пиратской продукции», - пошутил лидер группы Мик Бокс (Mick Box).
Музыканты не стали раскрывать подробностей предстоящего сегодня концерта, отметив, что будут исполнять как старые хиты, так и новые песни.
Ереван включен в мировое турне Uriah Heep по 48 городам, приуроченном к 40-летию группы.
Концерт пройдет сегодня в 19:00 часов в ереванском Спортивно-концертном комплексе (СКК) им. Карена Демирчяна. Билеты стоимостью от 10 до 50 тысяч драмов продаются в кассах СКК и Кукольного театра Армении. Все средства от продажи билетов будут направлены на восстановление жилого фонда в зоне Спитакского землетрясения.
Организаторами концерта выступают компания Vibrographus, телекомпания «Шант» и Завод минеральных вод «Арзни». Партнерами концерта выступают авикомпании BMI и Austrian Airlines, отель «Метрополь», ресторан «Баобаб».
Информационными партнерами концерта Uriah Heep в Ереване выступают Медиамакс и PanArmenian Media. Информационную поддержку концерту оказывают радиостанции «Aвторадио», «Ереван FM», радио «Ван».