Կայացավ “Արմսվիսբանկի” նոր գրասենյակի բացումը
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Արմսվիսբանկը” մեծ ներուժ ունի Հայաստանում ներդրումային ծրագրերի իրականացման գործում:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այդ մասին այսօր բանկի նոր շինության բացման արարողությանը հայտարարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը: Նա նշել է, որ “Արմսվիսբանկը” միշտ տարբերվել է բոլոր առեւտրային բանկերից իր ներդրումային առաջարկներով:
Կառավարության ղեկավարն ընդգծել է, որ ՀՀ բանկային համակարգը զարգանում է կայուն, սակայն կա ֆինանսական միջնորդության ինստիտուտի ներդրման անհրաժեշտություն: Տիգրան Սարգսյանն ասել է, որ միայն այդ դեպքում բանկային համակարգը կարող է իր հիմնական առաքելությունն արդյունավետորեն կատարել:
Սեպտեմբերի 15-ի դրությամբ “Արմսվիսբանկի” կանոնադրական կապիտալը կազմել է 5 մլրդ դրամ ($13.3 մլն), ընդհանուր կապիտալը` 6.1 մլրդ դրամ ($16.1 մլն), զուտ շահույթը` 163 մլն դրամ:

Состоялось открытие нового здания «Армсвисбанка»
Ереван /Медиамакс/. «Армсвисбанк» имеет большой потенциал в осуществлении инвестиционных проектов в Армении.
Как сообщает Медиамакс, об этом сегодня на церемонии открытия нового здания банка заявил премьер-министр Армении Тигран Саргсян. Он отметил, что «Армсвисбанк» всегда отличался от всех комбанков своими инвестиционными предложениями.
Глава правительства подчеркнул, что банковская система Армении развивается стабильно, однако есть необходимость внедрения института финансового посредничества. Тигран Саргсян сказал, что только в этом случае банковская система сможет выполнять свою основную миссию эффективно.
Уставной капитал «Армсвисбанка» на 15 сентября составляет 5 млрд. драмов ($13,3 млн.), общий капитал – 6,1 млрд. драмов ($16,1 млн.), чистая прибыль - 163 млн. драмов.