“Ֆինանսաբանկային Քոլեջը” շարունակում է “Ճգնաժամը որպես հնարավորություն” ծրագիրը
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Ֆինանսաբանկային Քոլեջ” հիմնադրամը շարունակում է միջոցառումները “Ճգնաժամը որպես հնարավորություն” ծրագրի շրջանակներում:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, սեպտեմբերի 9-ին տեղի կունենա “Երիտասարդ մասնագետներ” ենթածրագրի երկրորդ դասախոսությունը, որի ընթացքում Արժույթի միջազգային հիմնադրամի /ԱՄՀ/ հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Նինկե Օմեսը հանդես կգա “Տնտեսական եւ ֆինանսական ճգնաժամը Հայաստանում. պատճառներ, հետեւանքներ, հաղթահարման ուղիներ” թեմայով դասախոսությամբ:
“Ճգնաժամը որպես հնարավորություն” ծրագիրը նպատակաուղղված է ֆինանսական համակարգի 3 մասնագիտական խմբերի /երիտասարդ մասնագետներ, միջին օղակի ղեկավարներ, ֆինանսական կազմակերպությունների ղեկավարներ/ իրազեկության բարձրացմանն ու մասնագիտական կարողությունների զարգացմանը:
“Երիտասարդ մասնագետներ” ենթածրագիրն ընդգրկված է “Ֆինանսաբանկային Քոլեջ” հիմնադրամի երկարաժամկետ ուսումնական ծրագրերում Հայաստանի եւ արտասահմանի ավելի քան 50 բուհերի շուրջ 900 շրջանավարտների մասնագիտական կարողությունների զարգացման նպատակով, որոնց մեծ մասն աշխատում է ՀՀ ֆինանսական համակարգում:
“Ճգնաժամը որպես հնարավորություն” ծրագիրը մեկնարկել է հունիսի 5-ին “Երիտասարդ մասնագետներ” ենթածրագրի շնորհանդեսով, իսկ հուլիսի 17-ին մեկնարկել է նաեւ “Կազմակերպությունների ղեկավարներ” ենթածրագիրը:
“Ճգնաժամը որպես հնարավորություն” ծրագրի տեղեկատվական գործընկերներն են Մեդիամաքս գործակալությունն ու Banks.am պորտալը:

«Финансово-банковский колледж» продолжает мероприятия в рамках проекта «Кризис как возможность»
Ереван /Медиамакс/. Фонд «Финансово-банковский колледж» продолжает мероприятия в рамках проекта «Кризис как возможность».
Как сообщает Медиамакс, 9 сентября будет представлена вторая часть программы «Молодые специалисты», в ходе которой руководитель ереванского офиса МВФ Нинке Омес выступит с лекцией на тему «Экономический и финансовый кризис в Армении, причины, последствия, пути преодоления».
Проект «Кризис как возможность» нацелен на повышение информированности и расширение профессиональных навыков 3-х групп финансистов - молодых специалистов, руководителей среднего звена и руководителей финансовых учреждений.
Программа «Молодые специалисты» входит в долгосрочные учебные планы Фонда «Финансово-банковский колледж» с целью повышения профессиональных навыков около 900 выпускников более чем 50-и армянских и зарубежных вузов, многие из которых работают в финансовой системе Армении.
Проект «Кризис как возможность» стартовал 5 июня с презентации программы «Молодые специалисты», а 17 июля была презентована программа «Руководители организаций».
Информационными партнерами проекта «Кризис как возможность» выступают агентство Медиамакс и портал Banks.am.