ՀՀ վարչապետը եւ Միջպետական բանկի նախագահը քննարկել են “Նաիրիտ” գործարանի խնդիրները
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր Երեւանում ընդունել է Միջպետական բանկի նորանշանակ նախագահ Իգոր Սուվորովին:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են կառավարության մամլո ծառայությունում, Իգոր Սուվորովը ՀՀ վարչապետին ներկայացրել է բանկի  գործունեությունը եւ ռազմավարությունը, ինչպես նաեւ Հայաստանում իրականացվող ծրագրերը:
Կողմերն անդրադարձել են էներգետիկայի բնագավառին առնչվող ծրագրերին եւ  ՙՆաիրիտ գործարան՚ ՓԲԸ խնդիրներին ու զարգացման հեռանկարներին:
ՀՀ կառավարության ղեկավարը պատրաստակամություն է հայտնել աջակցել Միջպետական բանկի գործունեությանն առնչվող հարցերի լուծմանը:

Премьер-министр Армении и глава Межгосударственного банка обсудили проблемы завода «Наирит»
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Тигран Саргсян принял сегодня в Ереване новоназначенного президента Межгосударственного банка Игоря Суворова.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе правительства, Игорь Суворов представил премьер-министру деятельность и стратегию банка, а также осуществляемые в Армении программы.
Стороны обсудили программы, касающиеся энергетической сферы, проблемы ЗАО «Завод Наирит» и перспективы развития предприятия.
Глава армянского правительства выразил готовность содействовать разрешению вопросов, связанных с деятельностью Межгосударственного банка.