ՀՀ կառավարությունը ՓՄՁ զարգացման ազգային կենտրոնին կտրամադրի 15 մլրդ դրամ
Երևան /Մեդիամաքս/. $ 500 մլն ծավալի ռուսաստանյան վարկի միջոցների տեղաբաշխման նպատակով ՀՀ Կենտրոնական բանկում ստեղծվելու է կայունացնող հիմնադրամ:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այսօր կառավարության նիստում վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ասել է, որ ռուսաստանյան վարկի մի մասն ուղղվելու է ՀՀ 2009թ. պետբյուջեի պակասորդի մարմանը, 24 մլրդ-ը ծախսվելու է Սպիտակի երկրաշարժի գոտում վերականգնողական աշխատանքների վրա, 15 մլրդ դրամ կառավարությունը հատկացնելու է փոքր եւ միջին ձեռնարկատիրության զարգացման ազգային կենտրոնին` ՓՄՁ վարկավորման հնարավորությունների ընդլայնման համար:
Կառավարության ղեկավարը նշել է, որ միջոցների մնացորդը փոխանցվելու է կայունացնող հիմնադրամին եւ ծախսվելու է հակաճգնաժամային միջոցառումների իրականացման ուղղությամբ:

Правительство Армении предоставит 15 млрд Национальному центру развития МСБ
Ереван /Медиамакс/. В Центральном банке Армении будет создан стабилизационный фонд для распределения средств российского кредита в размере $ 500 млн.
Как соообщает агентство Медиамакс, выступая сегодня на заседании правительства, Тигран Саргсян сказал, что часть российского кредита будет направлена на погашение дефицита госбюджета Армении-2009 год, 24 млрд драмов будут потрачены на восстановительные работы в зоне Спитакского землетрясения, 15 млрд драмов правительство предоставит Национальному центру развития малого и среднего бизнеса для расширения возможностей кредитования МСБ.
Глава правительства отметил, что остаток средств будет перечислен на счет стабилизационного фонда и израсходован на реализацию антикризисных мер.