“Հայէկոնոմբանկը” դադարեցրել է մաքսակետերում գործող 12 մասնաճյուղերի գործունեությունը
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Հայէկոնոմբանկը” դադարեցրել է ՀՀ մաքսային կետերում գործող 12 մասնաճյուղերի գործունեությունը:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ին հայտնել են բանկի մարկեթինգի բաժնում, որոշումը պայմանավորված է 2006 թվականին ՀՀ Մաքսային պետական կոմիտեի, Կենտրոնական բանկի եւ “Հայէկոնոմբանկի” միջեւ կնքված եռակողմ պայմանագրի գործողության ժամկետի ավարտով:
“Հայէկոնոմբանկ” ԲԲԸ-ի միջնորդության հիման վրա կայացված ՀՀ Կենտրոնական բանկի որոշման համաձայն, դադարեցվել է “Հայէկոնոմբանկ” ԲԲԸ-ի “Արարատյան”, “Զվարթնոց”, “Նորագավիթ”, “Շիրակ”, “Բավրա”, “Ագարակ”, “Բագրատաշեն”, “Այրում”, “Սիսիան”, “Գուգարք”, “Գոգավան” եւ “Խորենացի” սահմանափակ ֆինանսական գործառնություններ իրականացնող մասնաճյուղերի գործունեությունը:

«Армэкономбанк» прекратил деятельность 12-и филиалов, действовавших в таможенных пунктах
Ереван /Медиамакс/. «Армэкономбанк» прекратил деятельность 12-и филиалов, действовавших в таможенных пунктах Армении.
Как сообщили сегодня Медиамакс в отделе маркетинга банка, решение вызвано истечением срока действия трехстороннего соглашения, подписанного между Государственным таможенным комитетом, Центральным банком Армении и «Армэкономбанком» в 2006 году.
Согласно решению ЦБ Армении, принятого на основе ходатайства «Армэкономбанка», прекращена деятельность следующих филиалов, осуществлявших ограниченные финансовые операции: «Араратский», «Звартноц», «Норагавит», «Ширак», «Бавра», «Агарак», «Баграташен», «Айрум», «Сисиан», «Гугарк», «Гогаван» и «Хоренаци».