“Արդշինինվեստբանկի” ղեկավար կազմում տեղի են ունեցել կադրային փոփոխություններ
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Արդշինինվեստբանկի” խորհուրդը չորեքշաբթի օրը բավարարել է բանկի վարչության նախագահ Արամ Անդրեասյանի հրաժարականի մասին դիմումը:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ին հայտնել են բանկի մամլո ծառայությունում, ապրիլի 28-ին “Արդշինինվեստբանկի” բաժնետերերի տարեկան ընդհանուր ժողովում Արամ Անդրեասյանը, ով այդ պաշտոնը զբաղեցնում էր 2003 թվականից, ընտրվել է բանկի խորհրդի ամդամ եւ, հանաձայն գործող օրենսդրության, չէր կարող համատեղել վարչության նախագահի եւ խորհրդի անդամի պաշտոնները:
Միաժամանակ, խորհրդի որոշմամբ, Արամ Անդրեասյանը նույն օրը նշանակվել է բանկի գլխադասային հոլդինգի կառավարող կազմակերպության ֆինանսական տնօրեն:
Խորհրդի նիստում “Արդշինինվեստբանկի” խորհրդի նախագահ Կարեն Սաֆարյանը շնորհակալություն է հայտնել Արամ Անդրեասյանին երկարամյա եւ արդյունավետ աշխատանքի համար: Արամ Անդրեասյանը պատրաստակամություն է հայտնել իր փորձն ու գիտելիքներն օգտագործել հոլդինգի մեջ մտնող ձեռնարկությունների հետագա զարգացման եւ հզորացման համար:
“Արդշինինվեստբանկի” վարչության նախագահի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակվել բանկի վարչության նախագահի տեղակալ, տարածքային կառավարման եւ վերահսկողության դեպարտամենտի տնօրեն Գուրգեն Հարությունյանը:

В руководстве «Ардшининвестбанка» произошли кадровые изменения
Ереван /Медиамакс/. Совет «Ардшининвестбанка» удовлетворил в среду прошение об отставке председателя правления банка Арама Андреасяна.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе банка, на общем годовом собрании акционеров «Ардшининвестбанка» 28 апреля Арам Андреасян, занимавший данный пост с 2003 года, был избран в состав Совета банка и, согласно действующему законодательству, не имеет права совмещать должности председателя и члена Совета.
В то же время решением Совета Арам Андреасян был назначен в среду финансовым директором управляющей организации профильного холдинга банка.
Председатель Совета «Ардшининвестбанка» Карен Сафарян на заседании Совета поблагодарил Арама Андреасяна за многолетнюю и эффективную работу. Последний, в свою очередь, выразил готовность применить свой опыт и знания в дальнейшем развитии банка и предприятий, входящих в профильный холдинг.
Временным исполняющим обязанности председателя правления «Ардшининвестбанка» назначен заместитель председателя правления банка, директор департамента территориального управления и контроля Гурген Арутюнян.