Հավանության է արժանացել նոր ֆինասնական գործիքի ստեղծմանն ուղղված փոփոխությունների փաթեթը
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ կառավարությունը հավանության է արժանացրել առեւտրային եւ ֆինանսական կազմակերպությունների համար կապիտալի ավելացման նոր ֆինասնական գործիքի ստեղծմանն ուղղված օրենդրական փոփոխությունների փաթեթը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ը, այսօր կառավարության նիստում ՀՀ Կենտրոնական բանկի փոխնախագահ Վաչե Գաբրիելյանն ասել է, որ ընդունվող փոփոխությունները թույլ կտան ստորադաս պարտավորությունների ներգրավման հնրավորություն ստեղծել: Նրա խոսքերով, այդ մեխանիզմը լրացուցիչ կապիտալի ներգրավման ավելի արդյունավետ ու արագ եղանակ է, քան կանոնադրական կապիտալի ավելացումը:
Ստորադաս պարտավորություն են համարվում այն միջոցները, որոնք փոխառուին տրամադրվում են ավելի քան 10 տարի ժամկետով` շրջանառու կապիտալի ավելացման նպատակով:

Одобрен пакет законодательных изменений, направленных на создание нового финансового инструмента
Ереван /Медиамакс/. Правительство Армении одобрило пакет законодательных изменений, направленных на создание нового финансового инструмента по увеличению капитала для торговых и финансовых организаций.
Как сообщает Медиамакс, сегодня на заседании правительства заместитель председателя Центрального Банка (ЦБ) Армении Ваче Габриелян сказал, что данные изменения позволят создать возможность привлечения субординированных займов. По его словам, данный механизм является более эффективным и быстрым способом привлечения дополнительного капитала, чем увеличение уставного капитала.
Субординированным займом считаются средства, предоставляемые заемщику на срок свыше 10 лет для увеличения рабочего капитала.