“Ես հաղթահարում եմ ճգնաժամը” ուսանողական մրցույթի ավարտին մնացել է 4 օր
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Ես հաղթահարում եմ ճգնաժամը” ուսանողական մրցույթի ռեֆերատների ընդունման վերջնաժամկետը ապրիլի 21-ն է:
Մրցույթի կազմակերպիչներն են “Մեդիամաքս” գործակալությունն ու Banks.am պորտալը, ՀՀ կառավարությունն ու Կենտրոնական բանկը: Լավագուն ռեֆերատները կտեղադրվեն Banks.am պորտալում, իսկ առաջին, երկրորդ եւ երրորդ մրցանակակիրները կպարգեւատրվեն, համապատասխանաբար, 150, 100 եւ 75 հազար դրամ մրցանակներով: Լավագույն աշխատանքների հեղինակները կհանդիպեն ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին, տնտեսական բլոկի նախարարներին եւ Կենտրոնական բանկի Խորհրդի անդամներին:
Telcell վճարային համակարգը, “Գրանթ Թորնթոն Ամիօ” աուդիտորախորհրդատվական ընկերությունը, “Արմենբրոկ” ներդրումային ընկերությունը եւ “Լիկվոր” դեղագործական ընկերությունը հատուկ մցրանակներ են սահմանել “Ես հաղթահարում եմ ճգնաժամը” ուսանողական մրցույթի մասնակիցների համար:
Telcell-ն ու “Լիկվորը” ասհմանել են հատուկ դրամական մրցանակներ` յուրաքանչյուրը 50 հազար դրամի չափով: “Գրանթ Թորնթոն Ամիօ”-ն սահմանել է հատուկ մրցանակ երկու մասնակիցների համար` երկամսյա աշխատանքային ստաժավորում ընկերությունում` աշխատանքային պայմանագրի հնարավոր կնքման հեռանկարով: “Արմենբրոկը” սահմանել է հատուկ մրցանակ երեք աշխատանքների հեղինակների համար` “Արցախ ՀԷԿ” ԲԲԸ 100 բաժնետոմս (1 բաժնետոմսի տեղաբաշխման արժեքը 1050 դրամ է): Լավագույն աշխատանքների երեք հեղինակներին կտրամադրվեն, համապատասխանաբար, 50, 30 եւ 20 բաժնետոմսեր:

4 дня осталось до завершения студенческого конкурса «Я побеждаю кризис»
Ереван /Медиамакс/. Срок приема студенческих рефератов для участия в конкурсе «Я побеждаю кризис» истекает во вторник, 21 апреля.
Инициаторами проведения конкурса выступили агентство Медиамакс и портал Banks.am, Правительство и Центральный банк Армении. Лучшие рефераты будут опубликованы на портале Banks.am, а обладатели первого, второго и третьего места будут награждены денежными премиями в размере 150, 100 и 75 тысяч драмов. Авторы лучших работ встретятся с премьер-министром Армении Тиграном Саргсяном, министрами экономического блока и членами Совета Центрального банка.
Платежная система Telcell, аудиторско-консалтинговая компания «Грант Торнтон Амио», инвестиционная компания «Арменброк» и фармацевтическая компания «Ликвор» учредили специальные призы для участников студенческого конкурса «Я побеждаю кризис».
Telcell и «Ликвор» учредили специальные денежные премии в размере 50 тысяч драмов каждая. «Грант Торнтон Амио» учредила специальный приз для двух студентов - двухмесячную стажировку в компании с перспективой возможного заключения трудового контракта. «Арменброк» учредила специальный приз для авторов трех работ - 100 акций ОАО «Арцах ГЭС» (цена размещения одной акции - 1050 драмов). Трем авторам лучших работ будут вручены, соответственно, 50, 30 и 20 акций.