“Արմենբրոկը” ուսանողական մրցույթի մասնակիցներին կհատկացնի “Արցախ ՀԷԿ”-ի 100 բաժնետոմս
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Արմենբրոկ” ներդրումային ընկերությունը սահմանել է հատուկ մրցանակ “Ես հաղթահարում եմ ճգնաժամը” ուսանողական ռեֆերատների մրցույթի երեք մասնակիցների համար:
Մրցույթի անցկացման կազմակերպիչներն են “Մեդիամաքս” գործակալությունն ու Banks.am պորտալը, ՀՀ կառավարությունն ու Կենտրոնական բանկը: Մրցույթի կազմակերպիչները հայտարարել են, որ շահագրգիռ կազմակերպություններն ու ընկերություները կարող են սահմանել իրենց մրցանակները ուսանողների համար:
“Արմենբրոկ” ընկերությունը երեք աշխատանքների համար սահմանել է հատուկ մրցանակ` “Արցախ ՀԷԿ” ԲԲԸ 100 բաժնետոմս (1 բաժնետոմսի տեղաբաշխման արժեքը 1050 դրամ է): Լավագուն աշխատանքների երեք հեղինակներին կտրամադրվեն, համապատասխանաբար, 50, 30 եւ 20 բաժնետոմսեր: Մրցանակները մասնակիցներին կհանձնվեն  մայիսի 10-ից հետո` “Արցախ ՀԷԿ” ԲԲԸ բաժնետոմսերի տեղաբաշխումից հետո:
"Արմենբրոկ" ԲԲԸ գլխավոր տնօրեն Արամ Կայֆաջյանը չի բացառել նաեւ, որ երեք ռեֆերատների հեղինակներին կարող է հնարավերություն ընձեռվել աշխատանքային ստաժավորում անցնել ընկերությունում:

«Арменброк» вручит 100 акций ОАО «Арцах ГЭС» участникам студенческого конкурса «Я побеждаю кризис»
Ереван /Медиамакс/. Инвестиционная компания «Арменброк» учредила специальный приз для трех участников конкурса студенческих рефератов «Я побеждаю кризис».
Компания «Арменброк» учредила специальный приз для авторов трех работ - 100 акций ОАО «Арцах ГЭС» (цена размещения одной акции - 1050 драмов). Трем авторам лучших работ будут вручены, соответственно, 50, 30 и 20 акций. Призы конкурсантам будут вручены после 10 мая текущего года, по окончании размещения акций ОАО «Арцах ГЭС».
Генеральный директор ОАО "Арменброк" Арам Кайфаджян не исключил также, что трем авторам рефератов будет предоставлена возможность прохождения стажировки в компании.
Лучшие рефераты будут опубликованы на портале Banks.am, а обладатели первого, второго и третьего места будут награждены денежными премиями в размере 150, 100 и 75 тысяч драмов. Авторы лучших работ встретятся с премьер-министром Армении Тиграном Саргсяном, министрами экономического блока и членами Совета Центрального банка.