“Ամերաբանկ”-ի ավանդների ծավալը 2009թ. I եռամսյակում աճել է 39.9 %-ով
Երևան /Մեդիամաքս/. “Ամերաբանկ”-ի ժամկետային ավանդների ծավալը 2009թ. առաջին եռամսյակում աճել է 39.9 %-ով` նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի ցուցանիշը գերազանցելով 5.7 անգամ:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին տեղեկացրել են բանկի մամլո ծառայությունում, իրավաբանական անձանց ավանդները, որոնք կազմում են բանկի ընդհանուր ավանդների 79.4 %-ը, եռամսյակի  ընթացքում աճել են 26.2 %-ով, իսկ նախորդ տարվա նույն եռամսյակի համեմատ՝ 5.9 անգամ:
Միաժամանակ, ֆիզիկական անձանց ավանդների աճը 2009թ. առաջին եռամսյակում կազմել է 141.1%` նախորդ տարվա ցուցանիշը գերազանցելով 5.2 անգամ:
“Ամերիաբանկի” ներկայացուցիչների կարծիքով, ցուցանիշների աճին մեծապես նպաստել է այն հանգամանքը, որ անցյալ տարվա դեկտեմբերին բանկը հանդես էր եկել ֆիզիկական անձանց ավանդների ամբողջական ապահովագրման նախաձեռնությամբ` անկախ գումարի չափից եւ ներդրվող ավանդի արժույթի տեսակից:

Объем срочных вкладов «Америабанка» в первом квартале 2009 г. вырос на 39,9%
Ереван /Медиамакс/. Объем срочных вкладов «Америабанка» за первый квартал 2009 года вырос на 39,9% и составил 22,2 млрд драмов, превысив аналогичный показатель прошлого года в 5,7 раз.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе банка, вклады юридических лиц, которые составляют 79,4% от общего объема вкладов, увеличились за тот же период на 26,2%, что превышает аналогичный показатель прошлого года в 5,9 раз.
При этом объем  вкладов физических лиц за первый квартал 2009 года увеличился на 141,1%, превысив показатель прошлого года в 5,2 раза.
По мнению представителей «Америабанка», росту показателей во многом способствовал тот факт, что в декабре прошлого года банк выступил с инициативой полного страхования вкладов - независимо от суммы и валюты.