“Նորվիկի” վարկերը կարելի է մարել ինտերնետի միջոցով
Երեւան /Մեդիամաքս/. 2008 թվականին “Նորվիկ” ունիվերսալ վարկային կազմակերպության /ՈՒՎԿ/ զուտ շահույթը կազմել է 1.368 մլրդ դրամ` 2007թ. ցուցանիշը գերազանցելով 2 անգամ:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին տեղեկացրել են “Նորվիկ” ՈՒՎԿ մարքետինգի բաժնում, կազմակերպության ընդհանուր ակտիվները կազմել են 19.731 մլրդ դրամ, տրամադրված վարկերի ծավալը` շուրջ 18 մլրդ դրամ: Ընդհանուր կապիտալի տարեկան աճը կազմել է 66.4%, ակտիվներինը` 45.2%, վարկային ներդրումներինը` 37.6%:
Ինչպես նշել է “Նորվիկ” ՈՒՎԿ գործադիր տնօրեն Տիգրան Բոստանջյանը, “այդպիսի աճը վկայում է այն մասին, որ գրագետ մոտեցման դեպքում արդյունավետ աշխատանքը հնարավոր է ցանկացած պայմաններում”:
Հաղորդագրության մեջ նշվում է նաեւ, որ կազմակերպությունը վերջերս ներդրել է նոր ֆինանսական ծառայություններ. My.Norvik.am կայքի հիմքի վրա ստեղծված My Norvik հաճախորդների սպասարկման հատուկ համակարգը, ինչպես նաեւ ինտերնետի միջոցով վարկերի մարման հնարավորությունը:

Кредиты «Норвик» можно погашать через интернет
Ереван /Медиамакс/. В 2008 году чистая прибыль универсальной кредитной  организации (УКО) «Норвик» составила 1.368 млрд. драмов, превысив показатель 2007 года в 2 раза.
Как сообщили Медиамакс в отделе маркетинга УКО «Норвик», общие активы организации составили 19.731 млрд. драмов, объем предоставленных кредитов - около 18 млрд. драмов.
Годовой рост общего капитала составил 66.4 %, активов - 45.2 %, кредитных вложений – 37.6 %.
Как отметил исполнительный директор УКО «Норвик» Тигран Бостанджян, «подобный рост является свидетельством того, что при грамотном подходе эффективная работа возможна в любых условиях».
В сообщении отмечается также, что организация внедрила недавно новые финансовые услуги - специальную систему обслуживания клиентов My Norvik, созданную на базе сайта My.Norvik.am, а также возможность погашения кредитов через интернет.