“Նաիրիտում” կրճատումներ չեն լինելու
Երեւան /Մեդիամաքս/. Երեւանի “Նաիրիտ” քիմիական գործարանը մարտի 1-ից սկսել է ետ կանչել իր աշխատակիցներին հարկադիր արձակուրդից:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին տեղեկացրել են “Նաիրիտի” մամլո ծառայությունում, գործարանում կրճատումներ չեն լինելու, եւ մինչեւ մարտի կեսերը գործարանի բոլոր աշխատակիցները ետ են կանչվելու արձակուրդից:
“Նաիրիտ” ԲԲԸ աշխատանքը դադարեցվել էր 2008թ. դեկտեմբերին` պատվերների բացակայության հետեւանքով, իսկ աշխատակիցները հարկադիր արձակուրդ էին ուղարկվել:
Գործարանը վերագործարկվել է փետրվարի 1-ին:
Գործարանի բաժնետոմսերի 90%-ը պատկանում է Rhinoville Property Limited ընկերությանը, 10%-ը` ՀՀ կառավարությանը: 2008թ. նոյեմբեր 1-ի դրությամբ ընկերությունում աշխատում էր 2742 մարդ:

На заводе «Наирит» сокращений не будет
Ереван /Медиамакс/. Ереванский химический завод «Наирит» с первого марта начал отзывать своих сотрудников из вынужденного отпуска.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе «Наирита», сокращений на заводе не будет и до середины марта все сотрудники завода будут отозваны с отпусков.
Работа ЗАО «Наирит» была приостановлена в декабре 2008 года из-за отсутствия заказов, а сотрудники завода были отправлены в вынужденый отпуск.
Завод был перезапущен 1-го февраля.
90% акций завода принадлежат компании Rhinoville Property Limited, 10% - правительству Армении. По состоянию на 1-е ноября 2008 года в компании работали 2742 человекa.