“Մեդիամաքս” գործակալությունը գործարկեց Capitalmarket.Banks.am նոր ինտերնետային նախագիծը
Երեւան /Մեդիամաքս/. Այսօր Երեւանում տեղի ունեցավ “Մեդիամաքս” գործակալության ինտերնետային նոր նախագծի` http://capitalmarket.banks.am/-ի շնորհանդեսը, որը հասանելի է նաեւ http://www.capitalmarket.am/ հասցեով:
Capitalmarket.Banks.am նախագիծը Banks.am (Ֆինանսական Հայաստան) պորտալի բաղադրիչ մասն է:
Նոր նախագծի հիմնական նպատակը ՀՀ կապիտալի շուկայի բոլոր կողմերի զարգացմանն աջակցելն է` շուկայի եւ դրա մասնակիցների մասին օպերատիվ եւ հավաստի տեղեկատվություն տրամադրելու եղանակով:
Capitalmarket.Banks.am-ի շնորհանդեսին մասնակցել են ՀՀ Կենտրոնական բանկի նախագահի տեղակալ Վաչե Գաբրիելյանը, “ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիայի” գլխավոր տնօրեն Արմեն Մելիքյանը, “Ամերիաբանկի” ներդրումային բանքինգի գծով տնօրեն Անդրեյ Շենկեւիչը եւ “Կապիտալ Ասսեթ Մենեջմենթի” գլխավոր տնօրեն Տիգրան Կարապետյանը:
Իր ելույթում Վաչե Գաբրիելյանն ասել է, որ “ՀՀ Կենտրոնական բանկը ողջունում է Capitalmarket.Banks.am նոր նախագիծը ստեղծելու “Մեդիամաքս” գործակալության նախաձեռնությունը”:
“Ֆինանսական շուկայի մասնակիցներին լավ հնարավորություն է ընձեռվել ստանալու հավաստի ու մասնագիտական տեղեկատվություն: Պետք է նշեմ, որ սա “Մեդիամաքսի” առաջին քայլը չէ. հիշենք http://www.banks.am/ կայքը, որը լիարժեք եւ արդյունավետ տեեկատվություն է տրամադրում բանկային ոլորտի գործունեության, բոլոր ծառայությունների ու ապրանքատեսակների մասին: Capitalmarket.Banks.am նախագիծը լիովին համահունչ է ՀՀ Կենտրոնական բանկի` սպառողների պաշտպանությանն ուղղված քաղաքականությանը: Սպառողներին պաշտպանելու լավագույն մեթոդը շուկայի մասին հավաստի, լիարժեք եւ մասնագիտական տեղեկատվության տրամադրումն է, որի հիման վրա կարելի է ճիշտ որոշումներ կայացնել”,- ասել է ՀՀ ԿԲ փոխնախագահը:
“ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արեմնիայի” գլխավոր տնօրեն Արմեն Մելիքյանը հիշեցրել է, որ ֆոնդային բորսան “Մեդիամաքսի” հետ համագործակցում է 2007 թվականից, երբ գործարկվեց “Բորսայի գնանշումները քո բջջային հեռախոսում” համատեղ նախագիծը:
“Մենք “Մեդիամաքսի” հետ  աշխատում ենք 2007 թվականից, եւ այդ ժամանակահատվածում բազմիցս ականատես ենք դարձել ֆինանսական տեղեկատվության շուկայում գործակալության համարձակ քայլերին: Մենք բոլորս հասկանում ենք, որ Հայաստանում կապիտալի շուկան գտնվում է զարգացման փուլում, եւ սա այսօր երկրում առաջին կայքն է, որն անհրաժեշտ տեղեկատվույթուն է տրամադրում ֆինանսական շուկայի մասնակիցներին ու ներդրողներին: “Մեդիամաքսի” նախաձեռնությունը մեծ ապագա ունի”,- ասել է Արմեն Մելիքյանը:
“Կապիտալ Ասսեթ Մենեջմենթ” ընկերության գլխավոր տնօրեն Տիգրան Կարապետյանը վստահություն է հայտնել, որ Capitalmarket.Banks.am-ն օգտակար կլինի ոչ միայն ֆինանսական շուկայի մասնակիցների ու ներդրողների, այլեւ լրագրողների ու վերլուծաբանների համար:
“Կայքը կնպաստի ֆինանսական շուկայի խնդիրների լուծմանը, քանի որ շուկայում գլխավորը հենց տեղեկատվությունն է”,- ասել է Տիգրան Կարապետյանը:
“Ամերիաբանկի” ներդրումային բանքինգի գծով տնօրեն Անդրեյ Շենկեւիչը եւս ողջունել է “Մեդիամաքսի” նախաձեռնությունը` ընդգծելով, որ թողարկումների մասին տեղեկատվությունը կարեւոր բաղադրիչ է ներդրողների համար:
Capitalmarket.Banks.am կայքը մշակվել է SiteMax ընկերության` ինտերնետային նախագծերի ստեղծման եւ առաջխաղացման գործում “Մեդիամաքսի” ռազմավարական գործընկերոջ կողմից:

Агентство Медиамакс презентовало новый интернет проект Capitalmarket.Banks.am
Ереван /Медиамакс/. Агентство Медиамакс презентовало сегодня в Ереване свой новый интернет проект http://capitalmarket.banks.am/, также доступный по адресу
http://www.capitalmarket.am/.
Проект Capitalmarket.Banks.am является составной частью портала Banks.am (Финансовая Армения).
Основной целью нового проекта является содействие развитию рынка капитала в Армении путем предоставления всем заинтересованным сторонам оперативной и достоверной информации о рынке и его участниках.
В презентации Capitalmarket.Banks.am приняли участие заместитель председателя Центрального банка Армении Ваче Габриелян, генеральный директор «НАСДАК ОЭМЭКС Армения» Армен Меликян, директор «Америабанка» по инвестиционного банкингу Андрей Шенкевич и генеральный директор «Капитал Ассет Менеджемент» Тигран Карапетян.
В своем выступлении Ваче Габриелян сказал, что «Центральный банк Армении приветствует инициативу агентства Медиамакс о создании нового проекта Capitalmarket.Banks.am»
«У участников финансового рынка появилась хорошая возможность получать достоверную и профессиональную информацию. Должен отметить, что это не первый шаг Медиамакс -вспомним сайт http://www.banks.am/, который предоставляет полную и эффективную информацию о деятельности банковской сферы, обо всех услугах и продуктах. Проект Медиамакс Capitalmarket.Banks.am полностью созвучен с политикой Центрального банка Армении, направленной на защиту потребителей. Лучший метод защиты потребителей - это предоставление  достоверной, полной и профессиональной информации о рынке, на основе которой можно принимать правильные решения», - сказал заместитель председателя Центрального банка Армении.
Генеральный директор «НАСДАК ОЭМЭКС Армения» Армен Меликян напомнил, что фондовая биржа сотрудничает с Медиамакс начиная с 2007 года, когда был запущен совместный проект «Котировки биржи в твоем мобильном телефоне».
«Мы работаем с Медиамакс с 2007 года, и за это время не раз становились свидетелями смелых шагов агентства на рынке финансовой информации. Все мы понимаем, что рынок капитала в Армении находится на стадии развития, и сегодня это первый сайт в стране, который предоставляет необходимую информацию для инвесторов и участников финансового рынка. Инициатива Медиамакс имеет большое будущее», - сказал Армен Меликян.
Генеральный директор компании «Капитал Ассет Менеджемент» Тигран Карапетян выразил уверенность, что Сapitalmarket.banks.am будет полезен не только для инвесторов и участников финансового рынка, но и для журналистов и аналитиков.
«Сайт будет содействовать решению проблем финансового рынка, так как главным на рынке является именно информация», - сказал Тигран Карапетян.
Директор «Америабанка» по инвестиционному банкингу Андрей Шенкевич также приветствовал инициативу Медиамакс, подчеркнув, что информация об эмитентах является важным компонентом для инвесторов.
Сайт CapitalMarket.banks.am разработан компанией SiteMax - стратегическим партнером Медиамакс в создании и продвижении интернет-проектов.