“ՊրոԿրեդիտ Բանկը” նշում է իր աշխատանքի առաջին տարին
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ՊրոԿրեդիտ Բանկի” վարկային պորտֆելը Հայաստանում մեկ տարվա աշխատանքի արդյունքում կազմել է  $24 մլն:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, վկայակոչելով բանկի մամլո ծառայությունը,  “ՊրոԿրեդիտ Բանկն” այսօր նշում է Հայաստանում իր աշխատանքի մեկ ամյակը:
Վարկային պորտֆելի 90%-ը մինչեւ $10 հազար գումարի վարկեր են:
Վերջին 12 ամիսների ընթացքում բանկի հաճախորդներից ներգրավված միջոցների ծավալը կազմել է $9.3 մլն, իսկ հաճախորդների բանկային հաշիվների թիվը կազմել է 6700: Միջոցների մեծ մասը ներդրված է խնայողական հաիշվներում եւ ժամկետային ավանդներում, ընդ որում դրանց 80%-ը կազմում են $1000-ից փոքր գումարները:

«ПроКредит Банк» отмечает первый год работы в Армении
Как сообщает агентство Медиамакс со ссылкой на пресс-службу банка, «ПроКредит Банк» отмечает сегодня первый год работы в Армении.
90% кредитного портфеля приходится на долю кредитов до $10 тыс.
За последние 12 месяцев объем привлеченных средств клиентов банка составил $9.3 млн., при этом число клиентских счетов составило 6700. Большая часть средств направлена на открытие сберегательных счетов и срочных депозитов, при этом 80% - это счета менее $1000.
«Это свидетельствует о стремлении банка занять позицию доступного банка, предоставляя возможность «простым людям» пользоваться справедливыми и прозрачными услугами», - отметили в «ПроКредит Банке».