«Մի դրամի ուժով» 5․788․105 դրամ՝ «Սիթի օֆ Սմայլ» բարեգործական հիմնադրամին
2025-ի դեկտեմբեր ամսվա «Մի դրամի ուժի» կուտակած 5․788․105 դրամը ռեկորդային էր ոչ միայն անցած տարվա, այլեւ` նախագծի 5-ամյա պատմության համար։ Դեկտեմբեր ամսվա շահառուն «Սիթի օֆ Սմայլ» բարեգործական հիմնադրամն էր, եւ հավաքագրված ողջ գումարը կուղղվի քաղցկեղ ունեցող երեխաների բուժման ծախսերին։
«Մի դրամի ուժի» 2026-ի առաջին շահառու է ընտրվել «Ուսումնական առաքելություն» բարեգործական կազմակերպությունը, որը հիմնադրվել է 2020 թվականի պատերազմից հետո եւ տարբեր մասնագիտական դասընթացներ է ապահովում պատերազմի վետերանների, նրանց ընտանիքի անդամների, սահմանամերձ բնակավայրերի բնակիչների եւ տեղահանված արցախցիների համար։
«2025 թվականի դեկտեմբերն իսկապես հիշարժան ամիս դարձավ «Մի դրամի ուժի» համար․ մեր համակարգերով կատարված վճարումների թիվը ռեկորդային է եւ շատ ուրախ ենք, որ այն ամբողջությամբ փոխանցվելու է մեր ամենապայքարող եւ ուժեղ փոքրիկներին՝ քաղցկեղից բուժվող երեխաներին։ Տարին սկսում ենք կրթական համագործակցությամբ՝ ի դեմս «Ոսումնական առաքելություն» ՀԿ-ի, եւ «Մի դրամի ուժի» հունվար ամսում կուտակված գումարն ուղղվելու է ՏՏ ոլորտի մասնագետների պատրաստմանն, ինչպես նաեւ անգլերենի ուսուցմանը, քանի որ շարունակում ենք վստահ լինել, որ կրթությունը երկարաժամկետ ներդրում է մարդկանց ապագայի մեջ»,- ասել է Իդրամի եւ IDBank-ի հաղորդակցության եւ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթեւիկ Վարդեւանյանը:
««Մի դրամի ուժի» շրջանակում ստացված գումարն ուղղվելու է շուրջ 70 ուսանողի տեխնոլոգիական եւ անգլերենի օնլայն ուսուցմանը։ Այժմ ունենք ծրագրավորման 4 եւ անգլերենի 8 խմբեր, որտեղ ուսուցումը կազմակերպվում է նպատակային, գործնական եւ աջակցող միջավայրում, քանի որ բացի անվճար ուսուցումից, «Ոսումնական առաքելություն» ՀԿ-ի շահառուների համար մենք նաեւ մասնագիտական համայնք ենք հանդիսանում, ինչը շատ կարեւոր է։ Մեր խորին շնորհակալությունն ենք հայտնում IDBank-ին եւ Իդրամին՝ որպես շահառու մեր ՀԿ-ն ներգրավելու համար եւ վստահեցնում ենք, որ այս աջակցությունը կարեւոր ներդրում է լինելու կրթությունը երիտասարդների համար առավել հասանելի դարձնելու գործում՝ ձեւավորելով գիտելիքի, զարգացման եւ ապագայի նկատմամբ վստահ ուղի»,- նշել է «Ոսումնական առաքելություն» ՀԿ նախագահ Զարուհի Շահինյանը:

13.01.2026 | 15:02 Главная страница / Новости /
В декабре 2025 года в рамках инициативы «Сила одного драма» было собрано 5 788 105 драмов, что стало рекордным показателем не только за прошедший год, но и за всю пятилетнюю историю проекта. Напомним, что получателем средств в декабре стал благотворительный фонд «City of Smile». Все собранные средства будут направлены на оплату лечения детей, борющихся с онкологическими заболеваниями.
Первым получателем средств в рамках инициативы «Сила одного драма» в 2026 году стала благотворительная организация «Learning Mission», основанная после войны 2020 года. Организация предоставляет различные программы профессиональной подготовки ветеранам войны, членам их семей, жителям приграничных населённых пунктов, а также вынужденно перемещённым лицам из Арцаха.
«Декабрь 2025 года стал поистине запоминающимся месяцем для инициативы «Сила одного драма». Количество платежей, совершённых через наши системы, побило все рекорды, и мы очень рады, что собранные средства будут полностью направлены тем, кто в этом нуждается больше всего, - детям, проходящим лечение от онкологических заболеваний. Мы начинаем год с образовательного сотрудничества - с НПО «Learning Mission». Средства, собранные в рамках инициативы «Сила одного драма» в январе, будут направлены на обучение IT-специалистов, а также на преподавание английского языка, поскольку мы по-прежнему уверены: образование - это долгосрочная инвестиция в будущее людей», - отметила руководитель отдела по коммуникациям и программам социальной ответственности Idram и IDBank Татевик Вардеванян.
«Средства, полученные в рамках инициативы «Сила одного драма», будут направлены на онлайн-обучение в сфере технологий и английского языка для порядка 70 студентов. В настоящее время у нас действуют 4 технологические программы и 8 групп по изучению английского языка, где обучение организовано в целенаправленной, практико-ориентированной и поддерживающей среде. Помимо бесплатного обучения, мы формируем профессиональное сообщество для бенефициаров НПО «Learning Mission», что имеет для нас принципиальное значение. Мы выражаем искреннюю благодарность IDBank и Idram за выбор нашей организации в качестве бенефициара и уверены, что эта поддержка станет важным вкладом в повышение доступности образования для молодежи, а также в формирование устойчивого пути к знаниям, развитию и будущему», - отметила президент НПО «Learning Mission» Заруи Шаинян.
Напоминаем, что для участия в благотворительной инициативе «Сила одного драма» все платежи необходимо совершать через приложение Idram&IDBank, онлайн-платформы IDBanking.am и banking.idram.am или через терминалы Idram и IDBank. За каждый платеж компании перечислят один драм на важные программы.