«Մի դրամի ուժի» դեկտեմբեր ամսվա շահառուն «Սիթի օֆ սմայլ» հիմնադրամն է
5․174․990 դրամ․ ահա այսքան է կազմել «Մի դրամի ուժի» նոյեմբեր ամսվա արդյունքը, որն ամբողջությամբ ուղղվել է «AI4Biodiversity: AI Solutions for Nature» ազգային հեքըթոնի համակազմակերպիչ «Կանայք կլիմայում և էներգետիկայում» (WiCE) ՀԿ-ին։ Հիշեցնենք, որ Հեքըթոնի նպատակն էր խթանել արհեստական բանականության հիմքով գործիքների և լուծումների մշակումը, որոնք կնպաստեն կենսաբազմազանության պահպանությանը և ոլորտի տեղական ու միջազգային խնդիրների հաղթահարմանը։
«Մի դրամի ուժի»  2025 թ-ի վերջին՝ դեկտեմբեր ամսվա ողջ արդյունքն ուղղվելու է «Սիթի օֆ Սմայլ» բարեգործական հիմնադրամին՝ քաղցկեղ ունեցող երեխաների բուժման ծախսերը հոգալու նպատակով։
Իդրամի և IDBank-ի հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի խոսքով՝ հավատով ու մեծ լավատեսությամբ են այս անգամ ևս համագործակցում «Սիթի օֆ Սմայլի» հետ և  լիահույս են, որ հազարավոր մարդկանց բարի կամքի շնորհիվ Իդրամի և IDBank-ի փոխանցած մեկ դրամներն անպայման օգնելու են երեխաներին հաղթահարել առողջական խնդիրները․ « «Մի դրամի ուժի» նպատակն է ցույց տալ, որ անգամ ամենափոքր ներդրումն ունի մեծ ազդեցություն, երբ այն հազարավոր մարդկանց է համախմբում։  Եվ հենց այդ միասնական բարությունն է, որ թույլ է տալիս իրական հրաշքներ ստեղծել։ Հավատում ենք, որ այս անգամ ևս հանրության ակտիվ մասնակցությունը թույլ կտա մեզ աջակցել ավելի շատ փոքրիկների» ,- նշեց Տաթևիկ Վարդևանյանը։
«Սիթի օֆ Սմայլ» հիմնադրամի տնօրեն Էսթեր Դեմիրճյանն ընդգծում է․ «Չափազանց բարձր ենք գնահատում բազմաթիվ տարիների մեր համագործակցությունը IDBank-ի և Idram-ի հետ՝ «Մի դրամի ուժի» շրջանակում։ Այս տարիների մեր համագործակցության արդյունքում հարյուրավոր քաղցկեղի դեմ պայքարող երեխաներ կարողացել են ստանալ Հայստանում առկա լավագույն բուժումն ու խնամքը՝ ընտանիքների կողմից առանց մեկ դրամ ծախսելու։ «Մի դրամի ուժի» նման նախաձեռնությունների աջակցությամբ է նաև, որ «Սիթի օֆ Սմայլ» հիմնադրամը կարողանում է շարունակել կյանքեր փրկող իր առաքելությունը»,-եզրափակեց Էսթեր Դեմիրճյանը։
Հիշեցնենք, որ «Մի դրամի ուժի» բարի գործերին մասնակից դառնալու համար բոլոր վճարումները պետք է կատարել Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am և banking.idram.am առցանց հարթակներով, Իդրամի և IDBank-ի տերմինալներով, և յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կուղղեն կարևոր ծրագրերին։

10.12.2025 | 16:06 Главная страница / Новости /
5 174 990 драмов - таков результат инициативы «Сила одного драма» за ноябрь, который полностью был направлен НПО «Женщины в климате и энергетике» (WiCE), соорганизатору национального хакатона «AI4Biodiversity: AI Solutions for Nature». Напомним, цель хакатона заключалась в стимулировании разработки инструментов и решений на основе искусственного интеллекта, которые будут способствовать сохранению биоразнообразия и решению локальных и международных проблем в этой сфере.
Весь декабрьский результат инициативы «Сила одного драма» за 2025 год будет направлен благотворительному фонду «City of Smile» для покрытия расходов на лечение детей, больных раком.
По словам Татевик Вардеванян, руководителя департамента по коммуникациям и программам социальной ответственности Idram и IDBank, они вновь сотрудничают с «City of Smile» с верой и большим оптимизмом, будучи уверенными, что благодаря доброй воле тысяч людей каждый драм, перечисленный Idram и IDBank, поможет детям преодолеть свои проблемы со здоровьем. «Цель инициативы «Сила одного драма» — показать, что даже самый маленький вклад имеет большое значение, когда он объединяет тысячи людей. Именно эта совместная доброта позволяет творить настоящие чудеса. Мы верим, что активное участие общества и на этот раз позволит нам поддержать еще больше детей», — отметила Татевик Вардеванян.
Директор фонда «City of Smile» Эстер Демирчян подчеркнула: «Мы высоко ценим многолетнее сотрудничество с IDBank и Idram в рамках инициативы «Сила одного драма». Благодаря нашему сотрудничеству сотни детей, борющихся с раком, смогли получить лучшее лечение и уход, доступные в Армении, без единой траты со стороны их семей. Именно при поддержке таких инициатив, как «Сила одного драма», фонд «City of Smile» продолжает свою миссию по спасению жизней», — подытожила Эстер Демирчян.
Напоминаем, что для участия в благотворительной инициативе «Сила одного драма» все платежи необходимо совершать через приложение Idram&IDBank, онлайн-платформы IDBanking.am и banking.idram.am или через терминалы Idram и IDBank. За каждый платеж компании перечислят один драм на важные программы.