Վարչապետի համոզմամբ, “Օրանժը” իր հետ Հայաստան է բերելու նոր բիզնես-մշակույթ
Երեւան /Մեդիամաքս/. 2009թ. ընթացքում “ՖՏԱ Տելեկոմ (Օրանժ Արմենիա)” ընկերությունը նախատեսում է $ 70 մլն լրացուցիչ ներդրումներ կատարել Հայաստանում, նպատակ ունենալով գործունեություն ծավալել ոչ միայն մայրաքաղաքում, այլեւ մարզերում:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ը` վկայակոչելով կառավարության մամլո ծառայությունն, այս մասին այսօր ասել է “ՖՏԱ Տելեկոմ”-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան` հանդիպելով ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին:
Բրունո Դյութուան նշել է, որ “Օրանժ Արմենիան” դեռեւս ձեւավորման փուլում է եւ մտադիր է նախապատրաստական աշխատանքներն ավարտել մինչեւ տարեվերջ ու այդ ժամկետում սկսել գործունեությունը:
Ողջունելով “Ֆրանս Տելեկոմ”-ի մուտքը Հայաստան, վարչապետը նշել է, որ մեր երկրում վաղուց էր հասունացել հեռահաղորդակցման ոլորտում եւս մեկ լուրջ ընկերության գործունեության անհրաժեշտությունը:
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը “Ֆրանս Տելեկոմի” մուտքը հայաստանյան շուկա կարեւորել է մի քանի տեսանկյունից: Ըստ նրա, նախ ավելանում է մրցակցությունը հեռահաղորդակցման ոլորտում, որի արդյունքում շահելու են սպառողները, ինչը նաեւ նշանակում է նոր ներդրումներ ու նոր աշխատատեղեր: Այդ հանգամանքը կառավարության ղեկավարի խոսքով, առավել կարեւոր է ներկայիս համաշխարհային ֆինանսական եւ տնտեսական ճգնաժամի պայմաններում: Տիգրան Սարգսյանի համոզմամբ, “Օրանժ Արմենիան” իր հետ Հայաստան է բերելու նոր

Премьер-министр уверен, что Orange привнесет в Армению новую бизнес-культуру
Ереван /Медиамакс/. В 2009 году компания «ФТА-Телеком» (бренд Orange Armenia) намерена осуществить в Армении дополнительные инвестиции в размере $70 млн.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе правительства, об этом сказал сегодня генеральный директор «ФТА-Телеком» Бруно Дютуа (Bruno Duthoit) на встрече с премьер-министром Армении Тиграном Саргсяном. Премьер приветствовал приход France Telecom на армянский рынок, отметив, что «в нашей стране давно назрела необходимость деятельности еще одной серьезной компании в сфере телекоммуникаций».
Бруно Дютуа отметил, что Orange Armenia находится на стадии формирования и до конца года намерена завершить подготовительные работы и начать свою деятельность.
Тигран Саргсян выделил важность прихода France Telecom на армянский рынок в нескольких аспектах. По его словам, увеличится конкуренция в сфере услуг, в результате чего выиграют потребители, будут образованы новые рабочие места и сделаны новые инвестиции. Этот фактор, по мнению главы правительства, наиболее важен в условиях нынешнего мирового финансово-экономического кризиса. Тигран Саргсян также выразил уверенность, что Orange привнесет в Армению новую бизнес-культуру.