«ԱՐԱՐԱՏԲԱՆԿԸ» դարձել է ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա-ի անդամ
Բորսայի մամլո ծառայությունից ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնեցին, որ անդամի կարգավիճակը բանկին հնարավորություն է տալիս առեւտուր իրականացնելու բորսայում շրջանառվող բոլոր գործիքներով, ներառյալ կորպորատիվ արժեթղթերը, ՌԵՊՈ պայմանագրերը, պետական պարտատոմսերն ու արտարժույթը:
Ներկայումս «ԱՐԱՐԱՏԲԱՆԿ»-ի երկրորդ թողարկման պարտատոմսերը ցուցակված են Bbond հարթակում, իսկ բաժնետոմսերը մասնակցում են բորսայական առեւտրին:
2008 թ. վերջի դրությամբ «ԱՐԱՐԱՏԲԱՆԿ»-ի ընդհանուր կապիտալը կազմում էր մոտ 7.55 մլրդ դրամ, իսկ ակտիվները գերազանցում էին 29.7 մլրդ դրամը:

«Араратбанк» стал членом НАСДАК ОЭМЭКС Армения
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе биржи, в статусе ее члена банк будет иметь возможность осуществлять биржевые сделки по всем инструментам, торгуемым на НАСДАК ОЭМЭКС Армения, включая находящиеся в листинге и допущенные к биржевым торгам корпоративные ценные бумаги, а также государственные облигации, РЕПО и иностранную валюту.
В настоящее время облигации второго выпуска «Араратбанка» проходят листинг в категории Bbond, а акции допущены к биржевым торгам.
На конец 2008 года общий капитал Араратбанка составил примерно 7,55 млрд драмов РА, а общая сумма активов превысила 29,7 млрд драмов.