Իդրամ Ջունիոր․ երեխայի ամենալավ ուղեկիցը
Սեպտեմբերին հաշված օրեր են մնացել․ բոլոր մեծ ու փոքր գնումներից, երեխային նախապատրաստելուց ու տառերը կրկնելուց զատ, երբ մի պահ կհանդարտվեք նախադպրոցական թոհուբոհից, կհիշեք, որ երեխաները պետք է նաեւ լավ սնվեն դպրոցում։
«Իհարկե, լավագույն տարբերակը սեփական ձեռքերով պատրաստած առողջ սնունդը երեխայի հետ դպրոց ուղարկելն է։ Որոշ դեպքերում էլ հենց դպրոցում են ընդմիջում անում, բայց հատկապես մի փոքր բարձր դասարաններում երեխաներն արդեն «գրպանի գումար» են ուզում՝ խանութից կամ ճաշարանից ինչ-որ բան գնելու համար։
Ինչպե՞ս չանհանգստանալ, որ երեխան գուցե կկորցնի գումարը։ Հատկապես անկանխիկ վճարումների մեր օրերում ուզում ենք եւս մեկ անգամ հիշեցնել հատուկ երեխաների՝ 8-16 տարեկանների համար նախատեսված ֆինանսական հավելվածի մասին»,- ասվում է հաղորդագրությունում:
Idram Junior հավելվածի միջոցով երեխաները հնարավորություն ունեն անկանխիկ գումար ունենալ իրենց հաշվին, անհպում վճարումներ կատարել Իդրամ QR-ով, խնայել, ինչպես նաեւ ֆինանսական գրագիտություն սովորել։
«Հավելվածի գլխավոր առավելությունն այն է, որ ծնողները վերահսկում են երեխաների ֆինանսական գործողությունները, գումար նրան կարող են փոխանցել միայն ծնողները կամ ընտանիքի անդամները։ Իսկ ծնողն ունի երեխայի բոլոր ծախսերին եւ վճարումներին հետեւելու հնարավորություն։
Idram Junior-ը ոչ միայն հարմարավետ է, այլեւ երեխայի առաջին քայլն է դեպի ֆինանսական աշխարհ, ինչը նա կարող է սկսել ավելի գրագետ, ճիշտ ու ապահով»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:

Idram Junior: лучший спутник для Вашего ребёнка
Сентябрь уже не за горами. Помимо крупных и мелких покупок, подготовки ребёнка к школе и повторения букв, в какой-то момент, отвлекаясь от суеты, вы поймёте, что в школе дети должны не только учиться, но и полноценно питаться.
«Конечно, лучший вариант - давать ребёнку с собой в школу здоровую еду, приготовленную дома. Но бывают случаи, когда у детей предусмотрен школьный перекус, а особенно в старших классах они всё чаще просят «карманные деньги», чтобы купить что-то в магазине или в столовой.
Как не переживать за то, что ребёнок может потерять наличные? В эпоху безналичных платежей еще раз напоминаем о созданном специально для детей от 8 до 16 лет финансовое приложении», - говорится в сообщении.
С его помощью приложения Idram Junior дети могут безопасно хранить деньги на своём счёте, оплачивать покупки бесконтактно через Idram QR, копить средства и при этом делать первые шаги к финансовой грамотности.
«Главное преимущество приложения в том, что родители полностью контролируют финансовую активность ребёнка: пополнять счёт могут только родители или члены семьи, а все расходы и платежи доступны для просмотра в приложении.
Idram Junior - это не просто удобство, а первый безопасный шаг ребёнка в мир финансов, где он учится распоряжаться деньгами грамотно и правильно», - говорится в сообщении.