Ռուբեն Վարդանյանը կարող է վաճառել «Տրոյկա դիալոգի» մի մասը
Երևան /Մեդիամաքս/. «Տրոյկա դիալոգի» հիմնական բաժնետեր Ռուբեն Վարդանյանը կարող է ընկերության մի մասը վաճառել հարավա‎‎ֆրիկյան Standard Bank-ին:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այդ մասին այսօր գրել է «Ведомости» թերթը: Թերթի աղբյուրի խոսքերով, Standard Bank-ը այժմ անցկացնում է «Տրոյկա դիալոգի» due diligence-ը` 30%-ոց փաթեթը գնահատելով մոտ $150-200 մլն:
«Տրոյկա դիալոգի» տնօրենների խորհրդի նախագահ Ռուբեն Վարդանյանը, ինչպես եւ ընկերության այլ ներկայացուցիչներն ու Standard Bank-ը հրաժարվել են մեկնաբանություններից:
«Այժմ ներդրումային բանկերը գնահատում են ըստ իրենց սեփական կապիտալի ծավալի, այսինքն` «Տրոյկա դիալոգը» արժե մոտ $ 500 մլն»,- ասել է Ազգային վարկանիշային գործակալության գլխավոր տնօրեն Վիկտոր Չետվերիկովը:
«Ведомости»-ն նշում է, որ 2007 թվականի սկզբում Ռուբեն Վարդանյանը պատմում էր, թե դադարեցրել է բանակցությունները «Տրոյկան» վաճառելու ուղղությամբ: Հավակնորդների թվում նշվում էին JPMorgan-ը, ՎՏԲ-ն եւ Credit Suisse-ը, որոնք ընկերությունը գնահատում էին $ 2,5-3 մլրդ:

Рубен Варданян может продать часть «Тройки Диалог», пишет газета
Ереван /Медиамакс/. Основной владелец «Тройки диалог» Рубен Варданян может продать часть компании южно-африканскому Standard Bank.
Как сообщает агентство Медиамакс, об этом пишет сегодня газета «Ведомости». По словам источника газеты, Standard Bank сейчас проводит due diligеnce «Тройки диалог» и оценивает пакет в 30 % акций примерно в $150-200 млн.
Председатель совета директоров «Тройки диалог» Рубен Варданян, а также представители его компании и Standard Bank отказались от комментариев.
«Сейчас инвестбанки оценивают по размеру собственного капитала, то есть «Тройка диалог» стоит порядка $500 млн», - сказал гендиректор Национального рейтингового агентства Виктор Четвериков.
«Ведомости» отмечают, что в начале 2007 года Рубен Варданян рассказывал, что прекратил переговоры о продаже «Тройки». Среди претендентов назывались JPMorgan, ВТБ и Credit Suisse, которые оценивали инвесткомпанию в $2,5-3 млрд.