“Էքսպրես Կրեդիտի” պարտատոմսերի ցուցակումը դադարեցվել է գործարքների բացակայության պատճառով
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Էքսպրես Կրեդիտ” ունիվերսալ վարկային կազմակերպության /ՈՒՎԿ/ պարտատոմսերի ցուցակման դադարեցումը Հայաստանի ֆոնդային բորսայում /ՀՖԲ/ պայմանավորված է գործարքների գործնական բացակայությամբ:
“Էքսպրես Կրեդիտ”-ի գործադիր տնօրեն, խորհրդի նախագահ Արմեն Արզումանյանը ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալության հետ հարցազրույցում ասել է, որ ՀՖԲ-ում կազմակերպության պարտատոմսերի ցուցակման ամբողջ ընթացքում կատարվել է ընդամենը 5 գործարք:
Արմեն Արզումանյանը նշել է, որ ներկայումս կազմակերպության պարտատոմսերը շրջանառվում են արտաբորսային շուկայում` թողարկման տեղաբաշխող “Արմսվիսբանկի” միջոցով:
“Էքսպրես Կրեդիտի” պարտատոմսերի ցուցակումը (ցուցակման ամսաթիվը` 2008թ. օգոստոսի 21-ը) ՀՖԲ-ում դադարեցվել է 2008 թվականի դեկտեմբերի 28-ից:

Прекращение листинга облигаций УКО «Экспресс-Кредит» обусловлено отсутствием сделок
Ереван /Медиамакс/. Прекращение листинга облигаций универсальной кредитной организации «Экспресс-Кредит» на Армянской фондовой бирже (АФБ) обусловлено практическим отсутствием сделок.
Исполнительный директор, председатель совета «Экспресс-Кредит» Армен Арзуманян сказал в интервью агентству Медиамакс, что за все листинга на АФБ с облигациями организации было заключено всего 5 сделок.
Армен Арзуманян отметил, что в настоящее время облигации организации торгуются на внебиржевом рынке посредством «Армсвисбанка», являющегося андеррайтером эмиссии.
Листинг облигаций «Экспресс Кредит» (дата листинга - 21 августа 2008 года) на АФБ прекращен с 26 декабря 2008 года. Общий объем эмиссии составляет 150 млн драмов, дата погашения – 29 января 2010 года.