UBPay համակարգը միացել է IAMTN միջազգային ասոցիացիային
UBPay դրամական փոխանցումների հայաստանյան վճարահաշվարկային համակարգը դարձել է Դրամական փոխանցումների ցանցերի միջազգային ասոցիացիայի՝ IAMTN-ի անդամ:
«IAMTN-ը միավորում է բանկերին, վճարային համակարգերին, էլեկտրոնային փողի կազմակերպություններին եւ բջջային օպերատորներին: Ասոցիացիան ակտիվորեն համագործակցում է կառավարությունների, վերահսկող մարմինների, ասոցիացիաների եւ մասնավոր ընկերությունների հետ՝ ավելի անվտանգ, հուսալի, արագ, մատչելի եւ թափանցիկ ձեւով միջազգային փոխանցումների եւ վճարումների իրականացման գործընթացին աջակցելու համար:
UBPay-ը ապահով եւ արագ դրամական փոխանցումների հարթակ է Հայաստանում եւ ամբողջ աշխարհում բանկերի եւ վճարային կազմակերպությունների համար: UBPay-ի օպերատոր եւ հաշվարկային բանկը Հայաստանի առաջատար բանկերից մեկն է՝ Յունիբանկը»,- ասված է բանկի հաղորդագրությունում:

Система UBPay присоединилась к международной ассоциации IAMTN
Армянская платежно-расчетная система денежных переводов UBPay стала членом Международной ассоциации сетей денежных переводов IAMTN.
Членами IAMTN являются банки, платежные системы, организации электронных денег и мобильные операторы. Ассоциация активно сотрудничает с правительствами, регулирующими органами, ассоциациями и частными компаниями с целью содействия осуществлению более безопасных, надежных, быстрых, доступных и прозрачных трансграничных переводов и платежей.
UBPay - это платформа надежных и быстрых денежных переводов для банков и платежных сервисов в Армении и по всему миру. Оператором и расчетным банком UBPay является один из ведущих банков Армении – Юнибанк.