4․165․643 դրամ՝ SIA Հայաստանին․ Արեն Մեհրաբյան հիմնադրամը՝ Մի դրամի ուժի օգոստոսի շահառու
4․165․643 դրամ․ սա «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության հուլիս ամսվա արդյունքն է, որն ամբողջությամբ փոխանցվելու է Impact Hub Yerevan-ի՝ մեր երկրում սոցիալական ձեռնարկատիրության զարգացմանն ուղղված Social Impact Award ծրագրին։
IDBank եւ Իդրամ ընկերություններից տեղեկացնում են, որ օգոստոսի շահառուն «Արեն Մեհրաբյան» հիմնադրամն է՝ հիդրոպոնիկ համակարգերի միջոցով Տավուշի մարզի Նոյեմբերյան համայնքի արդիականացմանն ու հզորացմանն ուղղված ծրագրով։
IDBank-ի եւ Իդրամի Հաղորդակցման եւ ԿՍՊ ստորաբաժանման ղեկավար Տաթեւիկ Վարդեւանյանի խոսքով՝ «Արեն Մեհրաբյան» բարեգործական հիմնադրամի հետ սա «Մի դրամի ուժի» թվով երկրորդ համագործակցությունն է։
«Հատկանշական է, որ մեր նախորդ համագործակցությամբ նպաստել էինք Արեն Մեհրաբյան հիմնադրամի կրթական ծրագրերի իրականացմանը, որոնց արդյունքն է նաեւ ներկայիս ծրագիրը։ Այսինքն՝ այն տղաները, որոնք մասնակցել էին հիմնադրամի կրթական դասընթացներին, ստացել աշխատանք, այսօր արտադրում են հիդրոպոնիկ սարքավորումներ, որոնք իրենց հերթին Նոյեմբերյանում ծառայելու են համայնքային զարգացմանն ու կենսական նշանակության խնդիրներ են լուծելու․ հայտնի է, որ այս տարածքներում գյուղացին արոտավայրի խնդիր ունի։ Այս ծրագրով մեկ տարվա ընթացքում հսկայական ներդրում կիրականացվի, եւ մենք ուրախ ենք, որ մի դրամի ուժը հենց այս ծրագրին է ուղղվելու», - նշել է Տաթեւիկ Վարդեւանյանը։
«Հայաստանի գյուղական համայնքներում հիդրոպոնիկ համակարգերի ներդրումը կնպաստի ոչ միայն կայուն գյուղատնտեսությանն ու համայնքների սոցիալ-տնտեսական ինտեգրմանը, այլեւ կխթանի մարդկանց մտածելակերպի փոփոխմանը՝ ստեղծելով էժան, որակով, էկոլոգիապես մաքուր, շահութաբեր գյուղատնտեսական մթերք։ Այս ծրագիրն ուղղված է նաեւ Արցախից տեղահանված մեր հայրենակիցների սոցիալ-տնտեսական ինտեգրմանը։ «Մի դրամի ուժի» հետ այս համագործակցությունը հնարավորություն է ընձեռում իրագործել մեր հայրենիքի համար կարեւոր եւս մեկ ծրագիր», - ասել է «Արեն Մեհրաբյան» բարեգործական հիմնադրամի փոխտնօրեն Սաթիկ Նաիրյանը։
««Մի դրամի ուժի» բարի գործերին միանալու համար շատ բան անելու կարիք չկա․ ընդամենը կատարեք Ձեր բոլոր վճարումները Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am առցանց հարթակով, Իդրամի եւ Բանկի տերմինալներով, եւ Ձեր յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կտրամադրեն կարեւորագույն նշանակություն ունեցող ծրագրերի եւ նախաձեռնությունների իրագործմանը։ Ի դեպ՝ Իդրամով վճարել կարող եք ավելի քան 22․000 վաճառակետերում՝ ակնթարթային կերպով կատարելով Ձեր ֆինանսական գործարքները»,- ասված է հաղորդագրությունում:

4 165 643 драма – программе SIA Армения: фонд «Арен Меграбян» - бенефициар августа Силы одного драма
07.08.2024 | 13:16 Главная страница / Новости /
4 165 643 драма - результат июля инициативы «Сила одного драма»: сумма будет перечислена программе развития социального предпринимательства в нашей стране Social Impact Award от Impact Hub Yerevan.
Компании IDBank и Idram сообщают, что бенефициаром августа является фонд «Арен Меграбян», проект которого направлен на модернизацию и расширение возможностей ноемберянской общины Тавушской области посредством гидропонных систем.
По словам руководителя отдела по коммуникациям и КСО IDBank-а и Idram-а Татевик Вардеванян, это уже второе сотрудничество «Сила одного драма» с благотворительным фондом «Арен Меграбян».
«Примечательно, что своим предыдущим сотрудничеством мы внесли свой вклад в реализацию образовательных программ фонда «Арен Меграбян», результатом которых является нынешняя программа. Другими словами, те ребята, которые участвовали в образовательных курсах фонда, и там же получили работу, сегодня производят гидропонное оборудование, которое, в свою очередь, послужит развитию общины Ноемберяна и решит жизненно важные проблемы: известно, что у крестьян в этих районах есть проблема с пастбищами. Благодаря этой программе в течение года будут сделаны огромные инвестиции, и мы рады, что на эту программу будет направлена вся Сила одного драма», - отметила Татевик Вардеванян.
«Внедрение гидропонных систем в сельских общинах Армении будет способствовать не только устойчивому сельскому хозяйству и социально-экономической интеграции общин, но и будет способствовать изменению мышления людей, созданию доступных, качественных, экологически чистых, прибыльных сельскохозяйственных культур. Эта программа также направлена на социально-экономическую интеграцию наших соотечественников, вынужденных покинуть Арцах. Это сотрудничество с «Силой одного драма» дает возможность реализовать еще один важный для нашей Родины проект», - сказала заместитель директора благотворительного фонда «Арен Меграбян»Сатик Наирян.
«Чтобы стать послом доброй воли «Силы одного драма», просто совершайте все свои платежи с помощью приложения Idram&IDBank, онлайн-платформы IDBanking.am, терминалов Idram и IDBank, и за каждый Ваш платеж компании перечислят один драм для реализации наиболее важных программ и инициатив. Платить через Idram можно более чем в 22.000 торговых точках, совершая финансовые транзакции мгновенно», - говорится в сообщении.