“Առէկսիմբանկը” կգործարկի Private Banking մասնաճյուղը
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Առէկսիմբանկն” այսօր հայտարարել է խոշոր կորպորատիվ հաճախորդների սպասարկման նպատակով Երեւանում Private Banking մասնաճյուղի գործարկման մասին:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այսօր մասնաճյուղի բացման արարողությանը “Առէկսիմբանկի” գլխավոր տնօրեն Արմեն Խանդկարյանը հայտնել է, որ բանկում ձեւավորվել է խոշոր հաճախորդների խումբ, որոնց անհրաժեշտ է ցուցաբերել անհատական մոտեցում:
Մասնաճյուղը գտնվում է “Էրեբունի Պլազա” բիզնես կենտրոնի շենքում եւ սկսելու է գործել 2009 թվականի հունվար-փետրվար ամիսներին:
Արմեն Խանդկարյանը նշել է, որ բանկի խոշոր հաճախորդների թվում են “ՀայՌուսգազարդը” եւ “Հայաստանի էլեկտրական ցանցերը”` հավելելով, որ բանկը մտադիր է 2009 թվականին որպես հաճախորդներ ներգրավել երկրի էներգետիկ հատվածի բոլոր ընկերությունները:
“Առէկսիմբանկի” նոր մասնաճյուղում օգտագործվում է բանկի սեփականատիրոջª ռուսաստանյան “Գազպրոմբանկի” լոգոտիպը: Արմեն Խանդկարյանը նշել է, որ այդ լոգոտիպն այսուհետ օգտագործվելու է որպես “Առէկսիմբանկի” պաշտոնական լոգոտիպ, իսկ 2009 թվականին բանկը վերանվանվելու է “Գազպրոմբանկ-Հայաստան”:

«Арэксимбанк» открывает филиал Private Banking
Ереван /Медиамакс/. «Арэксимбанк» объявил сегодня об открытии в Ереване филиала Private Banking для обслуживания крупных корпоративных клиентов.
Как сообщает агентство Медиамакс, выступая сегодня на церемонии открытия филиала, гендиректор «Арэксимбанка» Армен Хандкарян сообщил, что у банка сформировалась группа крупных клиентов, которым необходим индивидуальный подход.
Филиал находится в здании бизнес-центра «Эребуни Плаза» и начнет действовать в конце января-начале февраля 2009 года.
Армен Хандкарян отметил, что в числе крупных клиентов банка - «АрмРосгазпром» и «Электрические сети Армении», добавив, что в 2009 году банк намерен привлечь в качестве клиентов все компании энергетического сектора страны.
В новом филиале «Арэксимбанка» используется логотип единоличного владельца банка – российского «Газопромбанка». Армен Хандкарян сообшил, что данный логотип отныне будет использоваться в качестве официального логотипа «Арэксимбанка», а в 2009 году банк будет переименован в «Газпромбанк-Армения».